İzmirli amputeler Türkiye üçüncüsü oldu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı, Van’da düzenlenen Türkiye Kupası’nda üçüncülüğü elde etti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Toyluk ve Spor Kulübü Ampute Ayak Topu Takımı, Van’da planlı Ampute Ayak Topu Türkiye Kupası’nda üçüncü oldu. İzmir temsilcisi kupadaki üçüncülük maçında güzeşte sezon namağlup Süper Lig şampiyonu olan Etimesgut Belediyesi’ni 2-1 yendi ve sezon öncesi moral kazandı. Van Atatürk Şehir Stadı’nda oynanan karşılaşmanın geçmiş 25 dakikası Frank ve Rüstem’in golleriyle 2-0 öne geçen temsilcimiz, sahadan 2-1’lik galibiyetle ayrılmayı başardı ve Türkiye Kupası’nda üçüncü oldu.

“Kupayla İzmir’e döndük”

Türkiye Kupası’nda üçüncü olmanın mutluğunu yaşadıklarını belirten Antrenör Dünya Kurnaz, “Van’daki Türkiye Kupası’nda dolgunca savaşım verdik. İlk maçımızda Etimesgut Belediyesi’ne kaybettik ancak üçüncülük maçında rövanşı almayı tanıdık ve kupayla İzmir’e döndük. Klasman öncesinde bu sükse mızıka namına neleri başarabileceğimizin bire bir göstergesi oldu. Emeği güzeşte herkese teşekkür ediyoruz. İzmir’i rastgele alanda genişlik bereketli şekilde düzen etmeye devam edeceğiz” dedi. – İZMİR

Share: