İzmit Belediye Başkanı Özgürlük: “Ayazma’da Kâin Biricik Spor Alanının Yıkılması Bürokratik Tıpkı Faciadır”

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Özgürlük, 112 ambulans istasyonu geçmek için yıkımına başlanan Mualla Balkaya Spor Tesisleri’yle ilgili “Ayazma Mahallemizde bulunan ve vatandaşlarımızın ücretsiz şekilde yararlandığı Şanlı Balkaya Spor Tesisi’nin yıkılması ağız ağıza bürokratik aynı faciadır” dedi.

Ayazma Mahallesi’nde düzlük düz ve gençlerin çatlak geçirdiği yegâne spor tesisi olan Ulu Balkaya Spor Tesisi’nin, sağlık tesisi geçmek üzere yıkımı başladı. Milli Yurt aracılığıyla kullanma hakkı İl Sağlık Müdürlüğü’ne sunulan yapılış ile ilgilendiren İzmit Şehremini Fatma Kaplan Hürriyet’in çağrısına rağmen katabolizma başladı.

“İNSANLARIN SPOR YAPTIĞI BIR TANE ALANI YIKMASI İSE APTAL OKUYUCU DEĞİLDİR”

Yadımlama kararının uygulamasından tıpkısı an önce vazgeçilmesi gerektiğini ifade fail Kaplan Hürriyet, “Ayazma Mahallemizde bulunan ve vatandaşlarımızın ücretsiz şekilde yararlandığı Şanlı Balkaya Spor Tesisi’nin yıkılması tamamen bürokratik tıpkısı faciadır, amme zararıdır ve buradaki insanların spor yapabileceği bir tane alandan yoksun bırakmaktadır. Kocaeli İl Keyif Müdürlüğü’nün bölgede 112 merkezini yapabileceği uygunlukta 3 ayrı alan bulunmasına rağmen insanların spor yaptığı tek alanı yıkması ise kanı ocak değildir. Afiyet tesisi kentimizde kesinlikle benzeri ihtiyaç. Fakat alternatifleri olmasına rağmen ve kurumlar arası iletişimle değerlendirilebilecek ayrımlı alanlar varken illet ısrarla buraya yapılmak isteniyor anlayabilmiş değiliz. Halkımız bu tesisin yıkılmasını, çocuklarının güvenle oynayacağı alanın ellerinden alınmasını, zat cebinden vergilerle yapılan tesisin heba edilmesini istemiyor! Ayrımsız zaman önce aldığınız bu yıkım kararının uygulamasından vazgeçin” dedi.

Share: