Jübilesini yapan Batmanlı futbolcu tüvana yetenekleri futbola kazandırmak amacıyla çalışıyor

Sahalarda 30 sene süresince heyetiyle koşturduktan sonraları jübilesini fail Batmanlı topçu Mehmet Emniyetli Boğa, antrenörlük yaptığı gençlere tecrübelerini aktarıyor.

9 yaşında Batman Petrolspor’un alt yapısında futbol oynamaya başlayan Tosun, sırasıyla saftirik yığın, 3. Loda, 2. Takım ve 1999-2000 sezonunda birlikte Çanakkale Dardanel Spor Kulübünde 1 Loda’de oynadı.

30 almanak futbol kariyerinin arkası sıra 10 yıl geçmiş jübilesini özne Boğa, 3 yıldır Batman İl Özel İdaresi Çoluk Çocuk Birliği Futbol takımının madun yapısını çalıştırıyor.

Teknik ekiple okul okul gezerek yetenekli çocukları futbola kazandırmaya etkin Kele, AA muhabirine, jübilesini yaptıktan bilahare antrenörlük yapmaya başladığını belirtti.

Amacının yavru ve gençleri bildirme ongun şekilde yetiştirerek, onların futboldaki yeteneklerini ortaya idrak etmek olduğunu tamlayan Boğa, yavru ve gençlere ellerinden gelen desteği verdiklerini, onların temas sorunuyla ilgilendiklerini söyledi.

Farklı gözyaşı kategorilerinde yavru ve gençlerle haftada 5 zaman alıştırma yaptıklarını anlatan Tosun, ailelerin dahi sürekli gelip, çocuklarını izleme ettiğini anlattı.

Boğa, “Aileler bizden ve kulüpten çokça kıvançlı. Füru de isteyerek geliyor. Onları gördükçe bahtiyar oluyoruz.” dedi.

2 sene müstevli zımnında eğitimin aksadığını dile getiren Boğa, bire bir yıldır gümüşgöz bire bir şekilde çalıştıklarını, bu süreçten sonradan çocukların çok daha bereketli yerlerde olacağına inandığını aktardı.

Boğa, “Hedefimiz bu çocukları yetiştirip hevesli takımlara ertelemek. Temas çocuğun bu yönde hayali var. Amacımız çocukların bu hayallerine ulaşması için onlara destek olmak.” ifadelerini kullandı.

Sporculardan Kadınsız Hamitoğlu, aldığı eğitimle kendisini futbolda imar etmek istediğini dile getirerek, hayalinin gelecekte Beşiktaş ve Fenerbahçe gibi kulüplerde forma döşemek olduğunu söyledi.

Mustafa Yeşut ise futbolu çokça sevdiğini, Batman İl Hususi İdaresi futbol takımında kendisini geliştirdiğini belirtti.Share: