Justin Bieber’ın videosunu paylaştığı Mutasavvıf Ömer: “İnşallah bodur zamanda Justin Bieber’la öz içeceğiz”

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinin Yayla köyünde oturan ve ‘Sofi Ömer’ lakabıyla tanınan Ömer Çelik, Instagram hesabından kendisini paylaşan dünyaca adlı hanende Justin Bieber’a teşekkür ederken “İnşallah güdük zamanda Justin Bieber’la tıpkı öz içeceğiz” dedi.

Hakkari bölgesine arpalık dernekevi kıyafetiyle halay başı olduğu düğünlerde figürleriyle özen calip Ömer Çelik’in görüntüleri, 8 sene önceki toplumsal medyada kayran almıştı. ‘Sofi Ömer’ lakabıyla tanınan Ömer Polat, görüntülerle gelişigüzel ünü artınca düğünlerin aranan isimlerden biri oldu. Hakkari ve yer illerin birlikte İran ve Irak’tan birlikte düğünlerde ‘halay başı’ olması amacıyla tekâlif almaya başladı.

Kanadalı şarkıcının dikkatini çekmeyi başardı

Biri mânialı 10 çocuğu olan Ömer Polat, sabık sene amansız hastalık hastalığı zımnında eşini kaybedince düğünlere gitmeyi bıraktı. Seçme yerden çağırma üzere evine gelen misafirlerin ısrarı üstüne yeniden düğünlerde düz almaya başlayan Polat’in halay performansı ise dansıyla adlı Kanadalı şarkıcı Justin Bieber’ın dikkatini çekti. Ünlü hanende, Sofi Ömer’in halay müziği namına rap müzikle kurgulanan videosunu, 253 milyon takipçisi mevcut Instagram hesabındaki hikayesinde paylaştı.

“İnşallah gelişmemiş zamanda Justin Bieber’la çay içeceğiz”

2 yıldan fazladır düğünlere gitmediğini belirten Polat, “İlk olarak ünlü sanatkâr Junstin Bieber’a beni hakeza ayrımsız video ile mutlu ettiği için namına teşekkürname ediyorum. Hususi olarak araçla beni evimden alıp, düğünlere götürüyorlardı. Giderek kendime ait bir nice raks ve halay figürü birlikte öğrendim. Düğünlerde yaptığım sıra dışı halaylar bir nice sosyal medya hesabında paylaşıldı. Yalnız Şemdinli’den değil, bundan sonra elverişsiz dışından birlikte teklif alıyorum. Videolarım paylaşıldıkça bu davetlerde tekmil ikmal arttı. Eşimi kaybettikten bilahare düğünlere duruluk verdim. Vatandaşların ısrarları üstüne tekrar mendilimi alıp, kaldığım yerden devam ettim. Türkiye dışından bile bir nice sevenim var. Ancak ünlü şarkıcı Justin Bieber’ın benim halay videomu paylaşmasına çok mutlu oldum, haddinden fazla sevindim. Buradan Kanadalı hanende Junstin Bieber’a çok teşekkür ediyorum ve selamlarımı gönderiyorum. İnşallah bodur zamanda Justin Bieber’la aynı öz içeceğiz” dedi. – HAKKARİ

Share: