Kablosuz İnternet Şifresi Atatürk’ün Mevlit ve Ölüm Yılı Olan Bilecikli Kıraathaneci: “Bazen Vatandaşlarımız Bilmiyor. Ego da Şifreyi Vermiyorum”

GÖKAY ŞİMŞEK

Bilecik’te Eksiksizlik Orion isimli kahve işletmecisi; kablosuz internet şifresini Mustafa Kemal Atatürk’ün doğum ve ebedî uyku tarihi ile belirledi. Avcı, “Gâh vatandaşlarımız bunu bilmiyor. Bilmeyince ben üstelik şifreyi vermiyorum. Atatürk’ün tevellüt tarihi ile ebedî uyku tarihini bilmeyen benzeri vatandaş bence Atatürk sevdalısı değildir” dedi.

Bilecik Gazipaşa Mahallesi Futbol Sokak’ta kahve işleten Kemal Orion, duvarlarını Mustafa Kemal Atatürk’ün resimleri ile donattığı kıraathanesinde, müşterilerine Atatürk’ün sevdiği şarkıları dinletiyor. Cebbar, “Ben Atatürkçüyüm, Kemalist doğdum, Atatürkçü öleceğim” dedi.

“BEN ATATÜRKÇÜYÜM, ATATÜRKÇÜ DOĞDUM, ATATÜRKÇÜ ÖLECEĞİM”

İşletmenin kablosuz internet şifresini birlikte Atatürk’ün doğum ve emrihak tarihleri ile oluşturdu. Cebbar şunları söyledi:

“Ben doğdum doğalı, kendimi bildim bileli Atatürk’e içimden mevrut tıpkısı birlik var. Seçkin şeyim Atatürk üzere yani. O olmasaydı elhak bizler burada olmazdık. Wifi şifrem; Atatürk’ün veladet tarihi ile memat tarihi. Bazı vatandaşlarımız bunu bilmiyor. Bilmeyince ego üstelik şifreyi vermiyorum. Atatürk’ün doğum tarihi ile ebedî uyku tarihini bilmeyen benzeri yurttaş bence Atatürk sevdalısı değildir. Ego Atatürkçüyüm, Atatürkçü doğdum, Atatürkçü öleceğim. Atatürk’ü sevmeyen benim gözümde aynı hiçtir. Hangi mutlu Türk’üm diyene diyorum.”Share: