Kadirli-Sumbas el yolu amacıyla tez devletleştirme kararı

Enerji yatırımları için Adıyaman, Antalya ve Eskişehir’deki ara sıra taşınmazların tez kamulaştırılmasına karar verildi. Osmaniye’üstelik de Kadirli- Sumbas İl Yolu ve munsap bağlantısı projeleri güzergahında vadi düzlük taşınmazların kamulaştırılması kararlaştırıldı.

Erke yatırımları ile yol ve kenar güzergahında kâin taşınmazlara ait tez kamulaştırma yapılmasına dayalı Cumhur Reisi kararları, bugünkü Resmi Gazete’birlikte yayınlandı. Planlanan erke yatırımları ve bu çerçevede yapılacak kamulaştırma kararları şöyle:

3 İLDE ENERJİ YATIRIMLARI İÇİN KAMULAŞTIRMA KARARI

Bağlantı anlaşması uyarınca üretim edilecek, ‘154 kV’ (Adıyaman Çimento TM- Atatürk HES TM) Brş.N. -Börkene Çimento TM Enerji İletim Hattı (Girdi-Imdi) Projesi’ kapsamında Eşkâl ilçesi Börgenek Mahallesi’nde meydan alan 15 parsellik taşınmazlarda amut yerlerinin sahiplik şeklinde, nâkil dans gabarisinin ise metanet hakkı kurulmak kanalıyla Türkiye Ruh İletim Laedri Şirketi Umumi Müdürlüğü vasıtasıyla çabuk kamulaştırılmasına değişmeyen verildi.

Türkiye Neşelilik İletim Çok Ortaklı Şirketi Genel Müdürlüğüne ilişik ‘154 kV Tümsekli-Fenike Enerji İletim Hattı Yenileme Projesi’ kapsamında Kemer, Kumluca ve Finike ilçelerinde tamlanan güzergaha huruç fail taşınmazlarda dikme yerlerinin sahiplik şeklinde, nâkil salınım gabarisinin ise götürüm hakkı kurulmak yoluyla adı sabık Genel Müdürlük tarafından tez kamulaştırılacak.

Türkiye Neşelilik İletim Laedri Şirketi Genel Müdürlüğüne ilişik ‘154 kV Porsuk Dönüştürücü Merkezi Projesi’ kapsamında Eskişehir, Odunpazarı ilçesinde düz düz Kocakır mevkiinde belirtilen taşınmazların birlikte kamulaştırılması yapılacak.

OSMANİYE’DE ÖĞÜN VE KENAR PROJELERİ İÇİN KAMULAŞTIRMA KARARI

Kadirli-Sumbas İl Yolu ve munsap bağlantı yolu projeleri kapsamında proje güzergahına rastlayan kesimlerde araziye girilebilmesi ve sefer yapımı çalışmalarının tamamlanabilmesi için Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde meydan kayran Şıhmehmetli Mahallesi’ndeki 55 parsel, Halitağalar Mahallesi’ndeki 41 parsel, Yusufizettin Mahallesi’ndeki 11 parsel ve Sumbas ilçesinde vadi alan Suret Mahallesi’ndeki 17 parsel, Cumhuriyet Mahallesi’ndeki 10 parsel ile Araplı Mahallesi’ndeki 6 parsel ile üzerlerindeki müştemilatın Karayolları Umumi Müdürlüğü vasıtasıyla tez kamulaştırılacak.

Share: