KAEÜ’de 2. Uluslararası Cömert Evran Tababet ve Esenlik Bilimleri Kongresi düzenlenecek

Kırşehir Kardeş Evran Üniversitesi (KAEÜ), 2. Uluslararası Kardeş Evran Tıp ve Sağlık Bilimleri Kongresi’ne eş sahipliği yapacak.

KAEÜ’den yapılan açıklamaya bakarak, Tıp Fakültesi eliyle tevhit edilen kurultay, Kırşehir Kardeş Evran Üniversitesi Kurultay Kültür Merkezi’nde 17-19 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Geleneksel, mütemmim ve entegratif tababet uygulamalarının değerlendirileceği kongrede 33 oturum, 12 ağırşak ve bire bir çalıştay yapılacak.

Türkiye’den ve farklı ülkelerden akademisyenlerin katılacağı kongrenin mottosu ” İbn-i Sina’dan Kardeş Evran’a Doğadan Gelen Onma” kendisine belirlendi.

Açıklamada görüşlerine yer sunulan KAEÜ Rektör Yardımcısı ve Eş Güdümcü Kurultay Başkanı Prof. Dr. Mustafa Son Teşrin Karahocagil, “Temaya ilgilendiren oturumlar, alanında komple ve değerli davetli konuşmacılar marifetiyle sunulacak, namzet ve poster sunumlarına vadi verilecektir. Mevrut talepler doğrultusunda kurslar, çalıştaylar ve atölye çalışmaları planlanmıştır. Kurultay boyunca varlıklı toplumsal ve kültürel programlara düzlük verilecektir.” ifadelerini kullandı.

Share: