KAHRAMANMARAŞ – Şehit Uzatmalı Çavuş Kürşat Anif, serencam yolculuğuna uğurlandı

Van’ın Çatak ilçesinde bölücü terör örgütü mensupları ile yaşanan çatışmada martir olan 30 yaşındaki Bitirmiş Uzman Çavuş Kürşat Sert’in cenazesi, Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde toprağa verildi.

Van Ferit Melen Havalimanı’nda düzenlenen törenin ardından memleketine uğurlanan şehit Anif’in naaşı, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un bile katılımıyla gerçekleştirilen Kahramanmaraş’taki karşılama töreninin arkası sıra, helallik uyarlanmak için helikopter ile Yunus Emre Mahallesi’ndeki ağababa ocağına götürüldü.

Ağababa Şahap ve esas Nuran Kaba ile şehidin kardeşleri, Türk bayrağına sarılı tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Şehidin yakınlarını, Karı ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü psikososyal destek görevlileri teselli etti.

Şehit Kaba’in naaşı, helallik alınmasının ardından askerlerin omuzlarında Hocazade Camisi’ne getirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın taziyet mesajının okunmasından sonra, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ile protokol üyeleri, ata Şahap Kaba ve diğer sülale fertlerine başsağlığı diledi.

Kılınan cenaze namazının ardından martir Kürşat Sert’in naaşı, Hocazade Mezarlığı’ndaki şehitlikte toprağa verildi.

???????Cenaze törenine, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Ateşin, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Kat Aycan, Uyanık Umumi Başkan Yardımcısı Orgeneral Mehabetli Çardakçı, Adana Güllabi Havza Komutanı Ferik Maksat Bulut, Garnizon Komutanı Tugay Güvenli Mehmet Terzioğlu, Büyükşehir Şehremini Hayrettin Güngör, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım, İl Kurnaz Komutanı Miğfer Yağan, İl Güvenlik Müdürü Sağlıklı Cebeloğlu, Elbistan Cumhuriyet Altını Başsavcısı Sinan Biter, kaymakamlar, kaza uray başkanları, tören düzeni üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Share: