Kar altında bazen halı yıkadı birtakım aracını

Kar altında bazı halı yıkadı birtakım aracını

BAYBURT – Bayburt’ta fırıncı esnafı olan Bünyamin Yaygı ve taksici Muhsin Söylemez, kar yağışı altında sevimsiz havaya aldırış etmeden hortumla silecek yıkayıp açacak temizliği yaptılar.

Yağan kişmiri aldırış etmeyerek itici havayı umursamayan fırıncı Yaygı, fırının paspasını dükkanının uğrunda yıkayıp, temizlenmesi amacıyla iyice fırçaladı. Kar yağışının peşi sıra depodaki halıyı çıkaran Pala, halının tozlandığını görünce tozlu halıyı fırınına boşlamak istemedi. Yaygı, itici havaya ve etraftakilerin sözlerine aldırış etmeden halıyı yıkamak üzere işe koyuldu.

Onu gören taksici Muhsin Söylemez ise Yaygı’dan hortumu alarak taksisinin üzerinde mevcut karları ıslatarak makine fırçasıyla süpürmeye başladı. Etraftan geçen vatandaşlar ise gördükleri görünüş karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Gine civardaki esnaf Gökhan Özay ise arkadaşlarının soğukta işlerini çabucak bitirmesi için esnaf arkadaşlarının yardımına koştu.

Hortumu sara anahtar temizliğine arkalama fail Özay, “Literatür durdu durdu kışın makine yıkamaya başladı. Muhsin abi yazın durup kışın makine yıkıyorsun maşallah” diye yardımını sürdürdü.

Fırından atlatmak almaya gelen bir yurttaş ise, “Gelgel antipatik değil mi, bu vatandaşlar hangi yapıyor” sorusuna, “Albeni itici değil, ne soğuğu bu albeni antipatik mu? Isıdam hava var, sıfırın altında alev şu zaman. Eksi 5 basamak albeni ama tek soğuk değil, gayet hamam gelgel. Bu vatandaş kar altında silecek yıkıyor, yerlerdeki karları eritiyor. Bayburtlular alışkan itici havaya” diyerek yüzlerde tebessüm oluşturdu.

Share: