Karabük spor haberi… Karabük’te huzurevi sakinleri bocce müsabakalarında karşı karşıya geldi

Karabük’te, huzurevi sakinleri arası 60 Yaş ve Üstü Leyla Dizdar Bocce Turnuvası düzenlendi.

Eş ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürlüğüne mecbur Yücel Yaşlılar Yurdu Müdürlüğü eliyle huzurevinin bocce sahasında düzenlenen turnuvaya, Karabük, Kastamonu ve Zonguldak’ın Çaycuma ilçesindeki huzurevlerinde kalanlar katıldı.

Grupta oynanan maçların peşi sıra Karabük Yücel Huzurevi Bocce Takımı birinci, Çaycuma Huzurevi Bocce Takımı ikinci, Kastamonu Yaşlılar Yurdu Bocce Takımı ise üçüncü oldu.

Finalde Çaycuma Huzurevi Bocce Takımı ile karşılaşan Karabük Yücel Yaşlılar Yurdu Bocce Takımı, karşılaşmadan 12-11 üstün ayrılarak turnuvayı birinci bitirdi.

Turnuvaya katılanlarla tıpkı araya gelen Vali Fuat Gürel, turnuvanın huzurevinde kalanların enerjik yaşamlarına yardım seçmek üzere düzenlendiğini belirterek, huzurevlerinde kalanların afiyet, sıhhat, rahat aynı şekilde zamanlarını geçirmeleri ve birbirleriyle kaynaşmalarını sağlayıcı bocce turnuvasının düzenlenmesinde emeği geçen Sülale ve Içtimai Hizmetler İl Müdürü Abdurrahman Bilgiç ve ekibine teşekkür etti.

Ilbay Gürel, Yücel Huzurevi bocce sahasının tadilat çalışmalarını üstlenen ve turnuvaya bindi veren gelişim insanı Müşfik Dizdar’a teşekkürname plaketi verdi.

Müsabakaları, İl Açıkgöz Komutanı Garip Gümüş, İl Inanma Müdürü Kıymet Yırtar ile huzurevleri yöneticileri takip etti.

Share: