Karadeniz Off-Road Kupası’nın ikinci kıç yarışları Ordu’da yapıldı

Karadeniz Off-Road Kupası’nın ikinci kıç yarışları, Kalaba’nun Fatsa ilçesinde gerçekleştirildi.

Türkiye Makine Sporları Federasyonu aracılığıyla Fatsa Off-Road Spor Kulübünün ev sahipliğinde Evkaf Mahallesi’nde oluşturulan parkurda planlı yarışlarda 24 ekip savaş etti.

Kalaba Valiliği, Kalaba Büyükşehir Belediyesi, Fatsa Belediyesi, Fatsa Toyluk ve Spor İlçe Müdürlüğünün katkılarıyla yapılan organizasyonda sporcular, üç farklı etapta müthiş yarıştı.

Bazı sürücülerin zor anlar yaşadığı parkurda, arızalanan vesait bile aksiyon makinesiyle düzlük dışına çekildi.

Vatandaşların sargı gösterdiği etkinliği, Cıvıl Cıvıl Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler ile Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Büyükler dahi izlem etti.

Erdoğan: “Herkesin şu anda mutlu olduğunu görüyorum”

Fatsa Off-Road Spor Kulübü Başkanı Üzeyir Erdoğan, gazetecilere, yarışların çokça iyice geçtiğini ve seyircilerin birlikte sağlık aldığını düşündüğünü söyledi.

Off-road branşının adrenalini efdal tıpkısı spor olduğunu dile getiren Erdoğan, “Adrenalini faziletli olduğu üzere kendimizi arada sırada taharri edemeyebiliyoruz. Uçanlar var, cumbalak atanlar var ama gayet keyifli. Herkesin şu anda mutlu olduğunu görüyorum.” dedi.

Erdoğan, yarışlara katılımın faziletli olduğunu vurgulayarak, “Havaların bile domuzuna olması dolayısıyla bir nice devlet ile ilçeden katılan sporcularımız ve onların dahi seyircileri var. O nedenle gayet fena hâlde ve ateşin güzeşte yarışı seyircilerimizin keyifle izlediğini düşünüyorum. Şu anda 24 yarış aracımız, 48 sporcumuz var. 15 memleket ve ilçeden katılma var. Iğdır’dan Sakarya’ya, Artvin’den Trabzon, Rize, Giresun’a büyüklüğünde sporcularımız var. Iyicene ve ateşin ayrımsız yarışma yapıyoruz.” diyerek konuştu.

Etkinlik, yarışlarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesiyle sona erecek.

Share: