Karadeniz’de dalgalar korkuttu: İskeleye antre kısıtlandı

Karadeniz’bile dalgalar korkuttu: İskeleye methal kısıtlandı

ORDU – Cıvıl Cıvıl’da akşam saatlerinde denizde oluşan dev dalgalar korkuttu, iskeleye giriş tedarik için kısıtlandı.

Ordu sahilinde denizdeki rüzgarın etkisiyle dev dalgalar oluştu. Altınordu ilçesi kıran şeridinde dalgaların boyunun 3 metreye ulaştığı görülürken, Rıhtım mevkisinde bulunan iskeleye giriş, beklenen tıpkı yaralanmanın önüne bırakmak üzere Kalaba Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri vasıtasıyla bariyerler ile kısıtlandı. Deniz havası almak ve teşekkül etmek için iskeleye mevrut vatandaşlar bu büyüklüğünde dağ dalgaları yıllar bilahare ilk defa gördüklerini söylediler.

Erdem Kahya isimli vatandaş yıllardır dalgaları bu büyüklüğünde damarı bozuk görmediğini belirterek, “Denizi bu halde görmeyeli çokça devir oldu. Biz intizam balıkçılığı yapıyoruz ve denizin bu halde olması bizler için haddinden fazla dolgunca değil ama tabiat bu şekilde. Kolluk kuvvetleri da burayı insanların emniyeti için kapattılar ve biz birlikte dalgaları izliyoruz. Az Daha 4 yıldan bu yana hakeza dalgalar görmedik, ilerleyici günlerde daha da artacak” dedi.

Emirhan Vayni isimli mektepli teşekkül etmek için iskeleye geldiklerini rapor ederek, “Daima namına geldiğimiz bir saha. Zaman geldik amma buut bu şekilde, kapatılmış. Ego ilk defa bu kadar dalavere görüyorum” şeklinde konuştu.

Oğuz Karaman ise Gülyalı ilçesinden dolaşmak üzere rıhtım mevkisine geldiklerini, dalgaları bu büyüklüğünde ters bir şekilde ilk defa gördüklerini ifade ederek, alınan tedbirlerin yerinde ayrımsız karar olduğunu aktardı.

Share: