Karaman’da 29 Ilk Teşrin kutlamaları

Karaman’da 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı düzenlenen törenle kutlandı.

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun ve Belediye Reisi Savaş Sahtekâr, Aktekke 15 Orak Ayı El Erki Meydanı’nda düzenlenen törende, öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutladı. Elan bilahare gocunmak duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Vali Akkoyun, burada yaptığı konuşmada, “Zaman, binlerce almanak şevket geleneğimiz ve eke tarihimizin Anadolu topraklarında filizlenen son fidanı Cumhuriyetimizin 99’uncu yaşına kavuşmanın gururunu yaşıyoruz. Sizlerin şahsında tamam Karamanlı vatandaşlarımızın ve ermiş milletimizin 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyorum. Milli mücadelenin başkumandanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve cebe arkadaşlarını rahmetle ve nazikâne yabancı ediyorum. Alp şehitlerimizin temas birine Allah’tan yağmur diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Rabbim bizleri şehitlerimizin yolundan ayırmasın diyorum” dedi.

Konuşmaların arkası sıra öğrenciler aracılığıyla günün valör ve önemini belirten şiirler okundu. Kortej nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, CHP Karaman Mebus İsmail Atakan Ünver ve Belediye Başkanı Kavga Sahtekâr tarafından hediyeleri ikram edildi. Kutlamalar öğrenciler ve resmi araçların merasim geçişi ile sona erdi.

Törene, Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, CHP Karaman Mebus İsmail Atakan Ünver, Belediye Başkanı Savaş Sahtekâr, Cumhuriyet Başsavcısı Ulvi İhsan Aksungur, İl Güvenlik Müdürü Ayhan Taş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Çetinkaya ile kat müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve öğrencilerle vatandaşlar katıldı. – KARAMAN

Share: