Karaman’da baraja sakıt hafif ticari araçtan şiddetli bilgelik: Sürücünün cesedi 7 saatlik çalışmanın arkası sıra çıkarıldı

Karaman’da baraja düşen hafif ticari anahtar ve sürücünün cesedi 7 saat süren çalışmanın peşi sıra sudan çıkarıldı.

Fenomen, güzeşte akşam saat 20.30 sıralarında merkeze kapalı Dereköy sınırlarında kâin Fisandun Barajında yaşandı. Edinilen bilgiye göre, oğluyla gelişigüzel baraj gölüne balık tutmaya mevrut İbrahim Kırcal, duyduğu gürültünün peşi sıra bulunduğu yere yaklaşık 200 metre mesafede bire bir aracın suya düştüğünü ayırt etti. Aracın düştüğü yere gelen İbrahim Kırcal, muavenet etmek amacıyla bağırırken, dil sulara gömüldü.

112 Ivedili Davet Merkezini arayan Kırcal durumu bildirdi. İhbar konusunda fenomen yerine, AFAD, itfaiye, esenlik ve jandarma ekipleri irsal edildi. Baraja mevrut ekipler ara bulucu bulabilmek üzere suya indirilen bot ile çalışmaya başladı. AFAD ekiplerinin sualtı kamerası ile yaptığı kısaca 1 saatlik çalışmanın ardından hafif ticari aracın suya düştüğü içtima kısaca 6 metre ilerisinde ve derinlikte olduğu belirleme edildi. Aracın sudan çıkarılabilmesi ve kontrol çalışmaları için Konya, Adana, Aksaray ve Mersin’den balık adam adamlar istendi.

Araç sürücüsünün cesedine 7 saat sonradan ulaşıldı

Fenomen adına önceki vasıl Konya Sualtı Takım Amirliğine mecbur Kurbağa Adamları hazırlıklarını tamamlayarak baraja girdi. Kurbağa adamlar önceleri Karaman AFAD ekibinin sualtı kamerası ile yerini belirleme ettiği aracın yanına inerek plakasının 70 FY 356 olduğunu belirledi. Elan bilahare aracın plakasından onay sahibine ulaşıldı. Ekipler, icazet sahibi babanın, arabayla ayrılan 30 yaşındaki oğlu İbrahim Yaşar’a tıpkı türlü ulaşamadığını öğrendi. Tekrar suya giren kurbağa adamlar gelişmemiş müddet sonraları eğin camı kırık olan aracın yakınında Yaşar’ın donmuş bedenine da ulaşarak sudan çıkardı. Cingöz aracın baraja uçtuğunda Yaşar’ın yanı sıra birisinin olup olmadığını belirleyebilmek için polisle irtibata geçerek PTS kameralarından görüntülerin incelenmesini istedi. Müşteri kayıtlarında Yaşar’ın araçta kendisinin bulunduğu ve baraj bölgesine da biricik başına geldiği belirlendi. Bunun konusunda kontrol çalışmalarına akıbet verilirken, baraja uçan hafif ticari vasıta kepçe sebebiyle sudan çıkarıldı. Fenomen yeri tetkik ekibinin yaptığı incelemenin ardından İbrahim Yaşar’ın cansız bedeni ölü açımı yapılmak üzere Karaman Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi morguna kaldırıldı.

Olayla ilgili anket bitmeme ediyor. – KARAMANShare: