Kariyer fuarı Atatürk Üniversitesi familya sahipliğinde düzenlenecek

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi yoluyla planlı Kabiliyet Değme Yerde Bölgesel Kariyer Fuarlarının 2023 yılı etkinliklerine müteveccih gerçekleştirilen tedarik toplantısına katıldı.

11 ayrı bölgede yapılacak kariyer fuarlarının Şimal Rum Bölgesinde düzenlenecek etabına gene Atatürk Üniversitesi familya sahipliği yapacak. 6 bölge üniversitesinin dahi hissedar olarak katılacağı etkinlik 15-16 Mart 2022 tarihinde gerçekleşecek.

Fuarların 2023 yılı planlama toplantısı; Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Esen Atay’ın koordinatörlüğünde, eskimemiş dönemde fuarlara familya sahipliği yapacak 11 üniversitenin rektörü, rektör yardımcıları ve kariyer merkezi yöneticilerinin katılımıyla başladı.

Komutan Atay: “İnsan Kaynakları Ofisi Olarak Üniversitelerimizin Yanındayız”

Toplantıda yaptığı konuşmada, Kabiliyet Temas Yerde Lehçe Kariyer Fuarlarının önümüzdeki yıl dördüncüsünün düzenleneceğini belirten Komutan Atay, şunları kaydetti: “Uzlaşma içinde, 2023 yılında küçük ay ve mart aylarında olacak şekilde üniversitelerimizin uygun gördükleri yerlerde fuarlarımızı yapacağız. Ankara’daki amme kurumları ve onlara sınırlanmış ilgilendiren kuruluşlar, defans sanayi ve Türkiye’nin özel sektörünü külah eden nazik şirketlerimiz başta kalkmak üzere yereldeki şirketler fuarlara katılacak. Kabiliyet ihtiyacını karşılamaya yönelik organizasyonun başarıyla yapılacağına inanıyoruz. İnancımız, kariyer merkezleri ve organizasyonların erbap oldukları vesait ve enstrümanlardan aldığımız güce dayanıyor. Bu işi etme üstüne uzmanlık geliştirdiler. Kabiliyet kapısı ve birinci sınıfta sunulan kariyer planlaması dersi öğrencilerimizin farkındalık kazanmasına balaban ulama sağladı. Dördüncüsünü yapacağımız organizasyonun esbak yıllardan daha efdal katılımlı bir organizasyona dönüşeceğine inanıyoruz. 2023’te bölgesel kariyer fuarlarına öğrenci katılımı beklentimiz 400 bin civarındadır. Bu beklentilerimizin karşılanması üzere Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi kendisine bilcümle süreçlerde üniversitelerimizin yanındayız.”

Atatürk Üniversitesinin akıbet 2 yıldır yapmış olduğu kariyer fuarlarına da antrparantez değinen Komutan Atay, hem firma hem dahi elçi noktasında Gün Doğusu Rum Kariyer Fuarının (DAKAF) öne çıktığını vurgulayarak, Rektör Çomaklı nezdinde ilkin Kariyer Planlama ve Çıkışlı İzleme Merkezi olmak için emeği geçen kül darülfünun ailesine teşekkürname etti.

Rektör Çomaklı: “Fuara Baştan Karı Sahipliği Yapmaktan Mutluluk Duyacağız”

Gelecek yıl düzenlenecek olan kariyer fuarıyla ilgilendiren değerlendirmede kâin Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı ise fuarın, öğrencilerin kariyerleri açısından gani tıpkı gravite oluşturduğunu belirterek: “Öğrencilerimiz kendi mesleklerine evet birlikte deste duyduklarına alanlara ilgilendiren cümle detaylarla özel şirketler ve devlet kurumlarıyla bir araya gelerek ulaşabiliyor. Öğrencilerimizin gelişim ve staj bulma süreçleri ile istihdamlarına yönelik girişimlerde bulunabildikleri fuar, yemeden içmeden öğrencilerin kariyerine değil, murahhas firmaların ati projeksiyonlarına da iri ulama sağlıyor. Yüzlerce stant ve projenin sunulduğu fuarda ayrıca siyasal, bilgi şöleni, konferans, dostça ve terbiye programları, atölye çalışmaları ile kariyer ve hareket dünyasına yönelik bilgilendirmede toplantıları düzenleniyor. Böylesine şanlı bire bir etkinliğe 2023 yılında birlikte aile sahipliği yapmaktan büyük benzeri sevinme duyacağız. Üniversitemiz ile birlikte Balkı İbrahim Çeçen, Ardahan, Erzincan Binali Sebep, Erzurum Maharet, Kars Kafkas ve Munzur Üniversiteleri ile paydaş yerine 15-16 Mart 2023 tarihinde düzenleyeceğimiz Kariyer Fuarımızın şehrimize ve ülkemize okşayıcı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Toplantıya Akdeniz Üniversitesi, Küçük Asya Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Trakya Üniversitesi rektörleri katıldı.

Yetenek Herhangi Bir Yerde Bölgesel Kariyer Fuarları Şubat- Mart 2023’te, 11 ayrı bölgede 11’i ev sahibi 130’a yakın üniversitenin paydaşlığında gerçekleştirilecek. – ERZURUM

Share: