KARTALKAYA, YENİ SEZONA HAZIR

BOLU’nun kayak merkezi Kartalkaya’dahi 15 Boşluk’ta beklenen kar yağışı sonrası yeni kayak sezonunun 23 Ara’ta başlaması bekleniyor. Kartalkaya’üstelik mevcut 2 bin 200 yatak kapasiteli 5 otel, kullanılmamış mevsim hazırlıklarını tamamladı.

Bolu’de 2 bin 200 rakımlı Köroğlu Dağları’nın zirvesinde kayran kayran Kartalkaya’dahi kâin oteller bakir sezon üzere amade. Seçkin yıl binlerce yerli ve ecnebi turisti ağırlayan Kartalkaya’üstelik 2 bin 500 akak kapasitesi mevcut 5 otel, bütün uzunluğu 70 kilometreyi bulan 25 pistte restorasyon ve hizmet çalışmalarını tamamladı. Gâh oteller akak kapasitesini artırırken, bazıları de otellerin bağırsak donanımını yeniledi. Pistlerde bulunan spontane sistemli telesiyejlerin dahi bakım ve onarımları yapıldı. Kartalkaya’da kâin otellerde mevsim 15 Fasıla ile 23 Açıklık tarihleri ortada açılacak. Bazen oteller rezervasyonlarını 15 Mesafe’tan itibaren alırken, bazıları dahi 23 Boşluk’ı bekliyor.

Kartalkaya’de otel işleten, tıpkısı zamanda birlikte Garp Karadeniz Turizm Belgeli Otelciler Derneği Başkanı Halit Ergül, bu sezon daha eski yıllara bakarak daha aşkın tatilci beklediklerini rapor ederek, Kartalkaya’birlikte 5 otel var. 5 otelde de hazırlıklar bitti. Sabık aynı kar geldi, bizi de sevindirdi ama devamı gelmedi. Normalde 15 Aralık’ta açım planımız vardı. Kar durunca biz da 23 Açıklık’a erteledik. Ayın 15’inden itibaren çetin aynı kar yağışı bekleniyor. Bu yüzden, 23’üncü ski bekliyoruz. Otellerin içleri yenilendi, kimisi büyük tebeddülat, birtakımı de tezyifkâr tadilatlar yaptı. Hazırlandı oteller sezona. Liftlerin bakımları üstelik yapıldı. Geçen zaman 250 bin civarında otel konaklama ve üstünkörü şeklinde tatilci gelmişti. Bu yıl üstelik henüz fazlasını bekliyoruz. Geçen sene pandemi vardı, insanlar parçalanmamış anlamıyla hariç çıkmıyordu. Deminden normale döndük, bu yıl henüz çok tatilci bekliyoruz. dedi.

Share: