Kastamonu spor haberi: EHF Kadınlar Şampiyonlar Ligi: Kastamonu Belediyespor: 26 – Lokomotiva Zagreb: 23

– EHF Kadınlar Şampiyonlar Ligi: Kastamonu Belediyespor: 26 – Lokomotiva Zagreb: 23

Kastamonu Belediyespor, EHF Şampiyonlar Liginde önceki galibiyetiyle tanıştı

KASTAMONU – Kastamonu Belediyespor Karı El Topu Takımı, EHF Kadınlar Şampiyonlar Ligi B Grubu 5. maçında Hırvatistan’ın Lokomotiva Zagreb takımını sahasında 26-23 yendi. Kastamonu Belediyespor, bu galibiyetle Şampiyonlar Ligi’nde geçmiş galibiyetine da nail oldu.

EHF Kadınlar Şampiyonlar Ligi B Grubu 5. hafta karşılaşmasında Kastamonu Belediyespor Eş Hentbol Takımı, Hırvatistan’ın Lokomotiva Zagreb takımını sahasında misafir etti. Kastamonu Eşkâl Kapalı Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada ilk dört karşılaşmasını mağlubiyetle bitiren ve henüz puanla tanışamayan Kastamonu Belediyespor, Hırvatistan’ın Lokomotiva Zagreb takımını 26-23 yenmeyi başardı. Kastamonu Belediyespor, aldığı bu galibiyetle Şampiyonlar Ligi’nde iki sezonda evvel galibiyetiyle tanışmış oldu. Karşılaşmanın evvel yarısı Kastamonu Belediyespor lehine 16-11 tamamlandı. Karşılaşmanın sonunda Bartın’ın Amasra ilçesinde meydana gelen beyaz zehir kazasında hayatlarını kaybedenler amacıyla ürkmek duruşunda bulunuldu. Kaçınmak duruşuna rakip takımın ustalık heyeti ile oyuncuları birlikte haremlik etti.

Karşılaşmanın ardından açıklamalarda kâin Ceren Demirçelen, “Maç haftasında bu galibiyete haddinden fazla inandık. Çok iyicene antrenmanlar yaptık, maça göre icraat yaptık. İki sezondur tığ Şampiyonlar Ligi’nde uğraş ediyoruz. Bu ise bizim Şampiyonlar Ligi’nde aldığımız önceki galibiyet. Galibiyetten çevre bando arkadaşlarımı tebrik ediyorum ve haddinden fazla mutluyum. Bu bizim özgeçmişimizde çok evire çevire benzeri anı olarak kalacak. Umarım devamı bile gelecek, ben takımımıza inanıyorum. Bundan sonraki maçlara elan hevesli henüz gümüşgöz çıkacağız. Çok şükür şeytanın bacağını kırdık, bundan ahir karşılaşmalarda tribünleri dahi bizlere daha bindi olmaya çağırma ediyorum, onları değme maçımıza bekliyoruz” diyerek konuştu.

Ağır bire bir hata geçiren kaleci Merve Durdu’nun yerine kaleye güzeşte ve yaptığı kurtarışlarla galibiyette şişman payı olan Yaren Berfe Göker ise, “Küçük çokça büyük alım verici ayrımsız yengi. Çokça mutluyuz önce galibiyetimizi aldığımız üzere. Maç süresince kontrol bizdeydi umumi olarak. Sahada henüz tecrübeli oyuncularımız vardı. Kazanmasını bilinen, çok mutluyuz bunun üzere. Burası benim üzere çokça balaban aynı vesile, ego burada elimden geleni yapıp herhangi bir devir elan fazla konusunda bürümek amacıyla çalışıyorum. Takımıma katkı sağladığım içre basit çok mutluyum” dedi.

Share: