Katarakt ameliyatı için hastaneye gitti! Cerrahi Müdahale sonrası gözsüz olduğunu iddia etti

Biçim Defne ilçesine vabeste Turunçlu Mahallesi’nde durma fail Yüce Kirmit (72), 4 April’birlikte iyi gözünde uzağı görememe şikayetiyle Hatay Yetişek ve Araştırı Hastanesine başvurdu. Burada Kirmit’e katarakt ameliyatı olması gerektiği belirtildi. Ancak Antakya’daki Özel Yaşam Tıp Cerrahi Merkezi’nde iki sefer akbasma ameliyatı olan Yüksek Kirmit sağlıklı gözünü kaybetti.

“AMELİYATTAN SONRALARI GÖZÜM GÖRMEZ OLDU”

Ameliyattan bilahare hastaneye kontrol amaçlı gittiklerini belirten Kirmit, “Benim gözümün iyileşmesi durumuyla ilgilendiren tek belirgi çıkmadı. 15 dönme bilahare eksantrik aynı hastaneye ve bambaşka ayrımsız doktora gittiğimizde bize söylenen gözümün rüyet yetisini kaybettiğiydi. Tıpkı geçmiş ameliyatı özne doktorlar bana tıpkısı ameliyat elan yapmamız gerektiğini ifade ettiler. Bu doktorlardan ayrımsız tanesi gözümün bu ikinci operasyondan sonradan yüzdelik 95 göreceğinin umudunu bana verdi. Bana sunulan yüzdelik 95 oranından bu operasyon sonrasında sıfırla çıktık. Biz beraber bir nice şifahane ve doktora gittik fakat bire bir belirgi alamadık. Gittiğimiz kül doktorlar ‘bu göz imdi kör’ dedi ve bizi gabi gönderdi. Daha önce gözüm görüyordu, ameliyattan sonra gözüm görmez oldu” dedi.

“YAPILAN IŞLER BAŞARISIZ GEÇTİ”

Özcan Kirmit dahi, babasının operasyondan sonradan hiçbir şekilde göremediğini tabir etti. Hastane sürecini anlatan Özcan Kirmit, “Babamı 4 April 2022 tarihinde Hatay Devlet Hastanesine ayn polikliniğine muayeneye götürdüm. Babamın katarakt ameliyatına ihtiyacı olduğunu ifade ettiler. Bunun üzerine hastanede operasyon sırasının 2 ay gibi mufassal ayrımsız süre olduğunu bize ilettiler. Özel ayrımsız hastaneye götürdüğümüz babama cerrahi müdahale yapıldı. Burada yapılan ameliyat akim geçti. 15 çevrim süresince babamı kontrole götürdüm. Babamı bazı bazı birlikte Hatay Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesine de arama amaçlı götürdük. Ameliyatı fail hekim operasyonun başarısız geçtiğini ve katarağın yere düştüğünü ve haberinin olmadığını rapor etti. Biz o günden sonralari apayrı hastanelere gittik. Buralarda babamın gözü için bundan sonra vurdumduymaz dönüşü olmayacağını bize söylediler” diye niteleyerek konuştu.

“BABAM ŞU DAKIKA KÖR, BİZE YARDIMCI OLUN”

İlk ameliyatı yapan doktorun özel hastanede müteharrik iki hekim arkadaşıyla alay malay kendilerine ikinci bire bir cerrahi müdahale gerektiğini söylediğini anlatım fail Kirmit, “Biz üstelik babamın gözü üzere gür olacaksa operasyonu kabul ettik. İkinci operasyondan sonra 15 periyot süresince gözün görmediğini, operasyonun de akim geçtiğini bize bildirdiler. Biz da Hatay Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunduk. İşin adli tarafı 2 aydır bitmeme ediyor. Bu faaliyetler yapılmadan önce babamın boğuk gözü yakını görebiliyordu, uzağı dahi gözene yardımıyla görebiliyordu. Önceleri anahtar kullanabiliyordu, demincek açkı kullanamıyor. Sosyal hayatında bile kısıt oldu. Evden çıkamıyor. Babam şu an âmâ, bize havari olun” diye niteleyerek konuştu.

Özel Yaşam Tıp Cerrahi Merkezi yönetimi ise, konunun yargıya taşındığını, şu dakika tıpkı açıklama yapmayacaklarını bildirdi.Share: