Kayınvalidesine seksüel tacizde bulunduğu iddiasıyla yargılanan damada 6 yıl mapus

Bolu’üstelik kayınvalidesine eşeysel tacizde bulunduğu gerekçesiyle yargılanan maznun, son posta hakim karşısına artık. Savunmasında suçlamaları kabul etmeyerek, “Bugüne büyüklüğünde kendisiyle 4-5 kez yakınlaşmamız oldu” diyen sanık, 6 sene 3 kamer dam cezasına çarptırıldı.

Fenomen, 2019 yılında Bolu’nun merkeze tutkun Civril köyünde meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak, 55 yaşındaki V.D., damadı R.A. ile kızını ziyarete geldi. Kızı ve damadının yanı sıra kısaca 23 periyot mütezayit V.D., Bolu merkezde bulunan akrabalarına müracaat etmek için R.A.’dan yardım istedi. R.A.’nın aracına binerek yola çıkan V.D, makine içerisinde damadı vasıtasıyla cinsel tacize uğradığını argüman etti. Kayınvalidesinin şikayeti konusunda R.A. hakkında “çağ yahut kayınbirader hısım ilişkisinde bulunan kişiye karşı cinsî hücum” suçundan sevgili açıldı.

“Cebren beni öpmeye başladı”

Tensel çevik iddiasıyla açılan davanın duruşması, Bolu 2’nci Ciddi Ukubet Mahkemesi’nde görülmeye bitmeme etti. Duruşmada dinlenen kayınvalide V.D., damadı ve kızının 10 yıldır evli olduğunu ve kötü uyuşmazlık problemi yaşadıklarını belirterek, “Fenomen akşamı damadımla akrabamın yanına müracaat etmek isterken, beni ıpıssız bire yere götürdü. Zorla beni öpmeye başladı, bilahare da arabanın dışına çıkardı. Burada de tacizlerini sürdürdü. Çantamdan çakıyı çıkarıp, ‘Seni öldürürüm. Beni gideceğim yere bırak’ diyerek bağırdım ve tacizden vazgeçti. Hatta namına ‘Bırak beni, ego bir anneyim’ diye niteleyerek üstelik bağırdım. Kendisinden şikayetçiyim. Bu olaydan bilahare çokça kötü davranışlar üstelik ortaya bundan sonra. Yengem beni arayıp, damadımın bire bir olayı kendisine da yaptığını, ayrıca amcasının kızına da seksüel istismarda bulunduğunu hatta amcasının korktuğundan ortalık evini çekmek zorunda kaldığını söyledi” dedi.

“Bugüne büyüklüğünde kendisiyle 4-5 misil yakınlaşmamız oldu”

Savunması üzere söz hakkı sunulan R.A. ise suçlamaları akseptans etmeyerek, “Fenomen günü kayınvalidem ile arabaya bindik. Bugüne büyüklüğünde kendisiyle 4-5 misil yakınlaşmamız oldu. Yolda giderken başım ağrıdı ve kayınvalidemden hap istedim. Bana 2 renkli hap verdi. Aynı müddet sonra sersemlemeye başladım. Hangi yaptığımı bilmiyordum, yakınlaşmamız reşit kabil ama cebren kendisine cinsel saldırıda bulunmadım. Üzerime tehirli suçlamayı akseptans etmiyorum” ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti, suçu işlediğine kanaat getirdiği R.A.’nın 6 sene 3 ay hapisle cezalandırılmasına değişmeyen verdi. – BOLU

Share: