Kayseri domestik haberleri: Tomarza’da muhtarlarla buluşan Büyükkılıç: “Hizmetten hizmete koşuyoruz”

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Tomarza’birlikte mahalle muhtarları ile ayrımsız araya gelerek konuşma toplantısı yaptı. Toplantıda mütekellim Komutan Büyükkılıç, “Allah’a şükürler olsun hizmetten hizmete koşuyoruz. Mahallelerimizin eksiklerini gidermeye çalışıyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediye Reisi Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’nin zirai üretiminde makro meydan markajcı Tomarza ilçesinin mahalle muhtarları ile müşavere toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya, Komutan Büyükkılıç’ın yanı sıra Kayseri DÜRÜST Fırka Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Tomarza Şehremini Davut Delice, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bayar Özsoy, daire eller ve KASKİ, KCETAŞ gibi enfrastrüktür kuruluşlarının yetkilileri ile mahalle muhtarları katıldı.

“ALLAH, MAHALLELERİMİZ İÇİN IYICE HİZMETLER YAPMAYI NASİP EYLESİN”

Büyükşehir Belediyesi Tomarza Avrat ve Gençlik Merkezi’nde muhtarlar ile müşavere toplantısında mülaki Büyükşehir Belediye Reisi Dr. Memduh Büyükkılıç, “Cenab-ı Cenabihak, inşallah mahallelerimiz üzere, ilçemiz üzere iyicene kararlar alıp iyicene hizmetler yapmayı felek eylesin diye niteleyerek dua ve temennilerde bulunuyorum” diyerek, şunları kaydetti:

“Malumunuz henüz geçmiş toplantılarda sizlerin taleplerini değerlendirip gündeme alıp, bir kısmının yapılıyor olması, aynı kısmının projelendirilip programlandırılıp daha ahir süreçte hayata geçirilecek olması, hangi noktadayız bağlamında sizlerin hem görüşlerini, tavsiyelerini kabul etmek hem de yaptığımız çalışmaları kıymetlendirme amacıyla bire bir araya mevrut bulunuyoruz. Farklı ilçelerimizle dahi yaptığımız şekilde karşı karşıya, altyapı kuruluşlarımızla sizleri bir araya tefhim etmek vasıtasıyla tıpkı arada bulunmuş oluyoruz. Tanri’a şükürler olsun hizmetten hizmete koşuyoruz.”

“BİZLERİ TEMSİL FAIL DOSTLARIMIZSINIZ”

Muhtarların, kırsalda temsilcileri ve kendilerine küçümseme gelmemesi amacıyla çırpınan yâran olduğunu vurgulayan Komutan Büyükkılıç, “Tabi ki yapılan çalışmalar olunca takdir edersiniz yenileri istenir. O açıdan tığ herhangi bir birinize ayrı ayrı teşekkürname ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın muhtarlık müessesesine ve sizlere verdiği değeri hepimiz biliyoruz. Bizler bile onun kere arkadaşı, ülkü arkadaşı yerine tabii sizlerin mahallerimizde bizleri mandepsi eden ve bizlere kortej gelmemesi amacıyla çırpınan dostlar olduğunuzun bile farkındayız. O açıdan minnet duyuyor, teşekkür ediyoruz. Tavsiyenize gelişigüzel ant açığız. Amacımız sizlerin uygun taleplerini iletmesidir” diye konuştu.

Komutan Büyükkılıç, muhtarlara, “Hatasıyla sevabıyla, eksiğiyle ziyadesiyle biz bire bir aileyiz. Biz sizi böyle görüyoruz. Bundan hiçbir devir şüpheniz olmasın” diye hitap ederek şöyle konuştu:

“Çok şükür Tomarza’mız ferah tıpkı noktaya akıllıca gidiyor. Tabiatıyla gelişmekte olan ayrımsız ilçemiz. Arz önemlisi birliğimiz, beraberliğimiz bunun farkındayız. bununla birlikte gerek belediyeler yerine bizlerin hizmeti, gerekse Ankara boyutunda Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde hükümetimizin hizmetleri ile ilişik üzerimize hangi düşüyorsa onu yapma yönünde var olduğumuzu buradan kabullenmek istiyorum. Hatasıyla sevabıyla, eksiğiyle ziyadesiyle biz tıpkı aileyiz. Tığ sizi böyle görüyoruz. Bundan hiçbir zaman şüpheniz olmasın. İnşallah bizler birlikte bu ailenin birer ferdi kendisine sizlere layık oluruz.”

“BÜTÇESİ BÜTÇEMİZ, İMKANLARIMIZ İMKANLARI”

Güruh böylelikle Büyükkılıç, gereken malzeme, eleman desteğini, ne gerekiyorsa Tomarza’ya yapmaya amade olduklarını dile getirerek, “Bütçesi bütçemiz, bütçemiz bütçesi, imkanlarımız imkanları. Hiçbir antlaşma ayrı bire bir uray olarak görmüyoruz. Şunu bile rahatlıkla, haddinden fazla şükür geçim içerisinde tabir ediyorum, abileri kendisine 16 ilçe şehremaneti başkanımızı bağrımıza basıyor, değme birine bakım etmeye, temas birinin gönlünde düzlük etmeye, bizlere Cenab-ı Tanri yıldız etmiş, hakeza bakım ortamını, bizler dahi ona müstahak olmaya ilgi gösteriyoruz. Temas zaman tekrar söylediğimiz ay felek Türk bayrağımızın altında Tanri birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın. İnşallah vatanımızı cüda etmek isteyenlere fırsat vermesin” dedi ve çalışmaları gerçekleştiren gelgel ve kuruluşlara teşekkürname etti.

MİLLETVEKİLİ KARAYEL: “MEMDUH BAŞKANIMIZIN KIYMETİNİ BİLİN”

YANLIŞSIZ Parti Mebus İsmail Emrah Karayel ise Başbuğ Büyükkılıç’ın kentin kırsal alanlarına yapılacak hizmetleri için ekibine ‘Muhtarlarımızın istedikleri şeyleri kesinkes yapın. İlçelerimizde maksut şeyleri pekâlâ yapın’ talimatı verdiğini dile getirerek, “Memduh Başkanımızın kıymetini bilin” dedi. Karayel, şöyle devam etti:

“Toplantımızın başında özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Memduh Büyükkılıç beyefendiye ayrıca teşekkürname almak istiyorum. Hem kendisi bu toplantıları muhtarlarımızla organize etti ve zevcelik etti hem dahi ekibinin tamamını buraya getirdi. Henüz eski toplantılarda olduğu kabil bu toplantının de mübarek geçeceği muhtemelen. Hep ilçelerde olduğu kabilinden Tomarza’mızda bile haddinden fazla iyicene etkinlikler ve cerrahi müdahale oluyor. İlçe uray başkanımıza bile teşekkür ediyoruz. Şunu söylemem gerekir ki, Büyükşehir Belediyesi olmadan ilçelerde ara sıra hizmetlerin yapılabilmesi gibi değil. Nedeniyle bizim burada bütün alay malay sergilediğimiz kontak ve muadele akıbet derece kıymetli. Muhtarlarla yapılan birçok toplantıya katıldım. Öncesini üstelik ve sonrasını birlikte biliyorum. Memduh Başkanımızın ekibine talimatı var. Muhtarlarımızın istedikleri şeyleri mutlaka yapın diye niteleyerek. İlçelerimizde istenen şeyleri banko yapın. Yapılamayan ve gecikenlerde dahi nasıl bire bir planlama ihtiyacı var. Güvenli olun ve Memduh Başkanımızın kıymetini bilin.”

“SİZLERİN SAYESİNDE BİZLER BIRLIKTE MAHALLERİMİZDE ADAMAKILLI HİZMETLER YAPIYORUZ”

Tomarza Şehremini Davut Şahin da Başkan Büyükkılıç’a ilçelerde yaptığı hizmetlerden muhit teşekkür ederek, “Sizlerin sebebiyle bizler bile mahallerimizde iyicene hizmetler yapıyoruz” dedi.

54 mahallede ayrı ayrı işlemler yaptıklarını belirten Mecnunca, “4’üncü yıla girerken ilçemize dolu meşbu hizmet ediyoruz. 54 mahallemizde ayrı ayrı temas mahallemizde tıpkı iş yapıyoruz. Sizlerin desteği ile birlikte 31 Mart’ta seçkin mahalleye vermiş olduğumuz sözlerin yüzde 90’ınını adına getirdik. Bu vesileyle değme zaman desteğinizi veriyorsunuz ve vermeye bitmeme ediyorsunuz. Sizlerin yardımıyla bizler üstelik mahallerimizde iyice hizmetler yapıyoruz. Şimdiye kadar verdiğiniz destekten çevre sizlerin nezdinde kat başkanlarıma, genel sekreter yardımcılarına, değişik bire bir kat daha teşekkürname ediyorum. Yapacağınız çalışmaların şimdiden berceste olmasını diliyorum. Hepinize saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Yapılan ve yapılacak olan hizmetlerin müracaat edildiği toplantıda mahalle muhtarları bir tane bir tane dinlenirken, istek ve istekleri birlikte yazılı namına sıcaklıkölçer alındı. – KAYSERİ

Share: