Kayseri İtfaiyesi’nden Mersin’e 5 çevirici, 15 personel ile bindi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na vabeste 4 kurgu, OSB’ye merbut 1 kurgu ve bütün 15 personel, Mersin Ağacı’in Gülnar ilçesinde devam fail yangınların söndürülmesine destek için yola bundan sonra. Büyükşehir Belediye Reisi Dr. Memduh Büyükkılıç, “Kayseri adına bütün imkanlarımızla Mersin’in yanındayız” dedi.

Kayseri’dahi yangından gidiş geliş kazasına, tabii afetlerden bir nice konuya kadar görevini başarıyla sürdüren Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, mevki genelinde yaşanan felaketler için da duyarsız kalmıyor. Bu çerrçevede, bilcümle Türkiye’nin benzeri olduğu, bağlanak, beraberlik ve el birliği içerisinde Sazak’in Gülnar ilçesinde sâdır orman yangınları ile savaş kamu hızıyla sürerken, Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ofis Başkanlığı’na vabeste kahraman itfaiye erleri bile orman yangınlarına müdahale amacıyla fenomen adına gitti.

Dün tün birlik hazırlıklarını tümler itfaiye ekipleri, Mersin Ağacı’deki bitmeme fail yangınların söndürülmesi amacıyla sağlamlaştırma adına yola imdi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na sınırlı 4 araç, OSB’ye bağlı 1 dil ve hep 15 personelin kayran aldığı Mersin ekibi, iş arkadaşları aracılığıyla uğurlandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, laf ile ilgilendiren yaptığı açıklamada, “Ciğerlerimiz yanmasın diyoruz ve Sazak’in beraberinde yer alıyoruz. Sazak’in Gülnar ilçesinde sâdır orman yangınına ilişmek için Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiyemiz 5 açar ve 15 personel ile bölgeye akım etti. Cenabıhak yardımcıları olsun. Kayseri olarak kül imkanlarımızla Mersin Ağacı’in yanındayız. Cenabıhak devletimize, milletimize zeval vermesin” diyerek konuştu.

Başkan Büyükkılıç, yaşanan orman yangını ile ilişik Mersin Ağacı halkına geçmiş olsun dileklerini iletti.

Ekipleri Mersin Ağacı’e uğurlayan Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ofis Başkanı Mustafa Kızılkan üstelik yaptığı açıklamada, “Mersin Ağacı ili Gülnar ilçesi Büyükkeçeli Mahallesi’nde meydana gelen orman yangınlarına istinaden Ankara AFAD Merkez’den gelen buyuru doğrultusunda, Kayseri AFAD’ın verdiği bilgileri ışığında Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Kayseri Organize Uran ekipleri Türkiye’nin neredesinde olursa olsun değme türlü olaya anında engelleme edecek şekilde ekiplerini hazır tutuyor. Ekiplerimi amade vaziyette, hep 5 anahtar, 15 personel ile Mersin ilindeki yangına cereyan halinde geçiyoruz” diyerek konuştu.

OSB itfaiye aracı müdürü Hüsamettin Hafriyat dahi, “24 titrem kapasiteli su arazözümüz ve 2 personelimiz ile görüngü adına kavrama edeceğiz. Daire Başkanlığımızın egemenlik komutasında inşallah görevimizi kazasız, belasız icra edeceğiz” dedi.

İtfaiye Daire Başkanlığı karşısında esnaflık yapan ayrımsız yurttaş ise, Mersin Ağacı’e gideceğini öğrendiği alp itfaiye aracı ekiplerine gıda erzakları hazırladığını söyleyerek, “Mersin Ağacı’e giden itfaiyeci arkadaşlar üzere nevale getirdim, tıpkısı destek birlikte bizden olsun istedim. Onlar bizim üzere, vatan amacıyla gidiyorlar, kendilerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. – KAYSERİ

Share: