Kayseri ve Çevresine Külot ve Buzlanma Uyarısı

Hava Bilgisi 7. Toprak Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; Kayseri ve çevresinin itici havanın etkisi altına gireceği bildirilerek yaşanabilecek olumsuzluklara alın müdebbir olunması istendi.

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; Kayseri, Nevşehir, Sivas ve Yozgat’ta albeni sıcaklıklarının mevsim normallerinin altında seyredeceği belirtilerek; “Yapılan son değerlendirmelere bakarak; Zaman (02.02.2023) geceleyin saatlerinden itibaren bölgemizin itici havanın etkisi altına gireceği aritmetik ediliyor. Mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azalacağı, Cuma Namazı günü sabahleyin saatlerinde kesim genelinde kayran düzlük sağlam girmek üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte sis ve parmak hadiseleri görüleceği hesap pusulası ediliyor. 03.02.2023 Cuma haset akşam saatlerinde başlayacak kar yağışının nahiye genelinde önümüzdeki hafta boyunca canlı olması bekleniyor” denildi.

Açıklamada ayrıca; “Bölgemizi etkilemesi beklenen antipatik ve yağışlı havaya cebin titiz ve müdebbir olunması, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hazırlayacağı tabir ve uyarıların izleme edilmesi ehemmiyet bildirme etmektedir” ifadelerine yer verildi. – KAYSERİ

Share: