Kayseri’de e-tecim ve e-dış satım konferansı gerçekleştirildi

Kayseri’de uluslararası e-ticaret ve e-ihracat platformu WORLDEF tarafından “E-Tecim ve E- İhracat Konferansı” düzenlendi.

Türkiye İş Bankası’nın katkısıyla Kayseri Ticaret Odasında düzenlenen programa, çokça sayıda müteşebbis katıldı.

KTO Başkanı Ömer Gülsoy, programda yaptığı konuşmada, mütebeddil ve dönüşen aynı dünyada yatırımcılar olarak e-tecim pazarından hisse ahzetmek istediklerini söyledi.

Değişen dünyada şirketlerin iş yapabilme kabiliyetlerini ve nerede konumlanacağını ongun hesaplaması gerektiğini anlatan Gülsoy, dijitalleşmenin çok cesim olduğunu vurguladı.

Dijital dünyada kurumsallaşma ve markalaşmanın önemine değinen Gülsoy, “Seçme şeyin genel ağ olduğu dünyada yaşıyoruz. Yani genel ağ çıktı hayatımızda, evimizde, avucumuzun içerisinde.” dedi.

E-ticarette sentetik zeka ve 5G’nin konuşulduğunu nâkil Gülsoy, bu yüzden sayısal platformda olunması gerektiğini kaydetti.

WORLDEF Etkinlikler Direktörü Serkan Şarap ise Kayseri’nin İç Anadolu’nun genişlik nazik üç kentinden biri ve sanayi merkezi olduğunu belirtti.

Etkinliğin Kayseri’de 2 çağ süreceğini dile getiren Şarap, “E-ticaret filhakika anne akım ticaret haline mevrut durumda. Aynı taraftan birlikte umumi ticaretteki payını değme geçen ahit artırıyor. Pandemiyle çokça tehlikeli bir ivme mezuniyet etmiş durumda.” ifadelerini kullandı.

Elektronik Ticaret Derneği Yönetim Kurulu Komutan Yardımcısı Nüket Dokuz de Türkiye’de nitelikli üretim eden, kapasitesi olan, düzentileme veren insanları e-ticarete hazırlamak, e-ihracata yönlendirmek istediklerini söyledi.

Program, alanında sükse sağlayan iştirak yöneticilerinin sunumuyla bitmeme etti.Share: