Kayseri’de ‘Kurtalan Ekspres’ rüzgarı

Kayseri’bile ‘Kurtalan Ekspres’ rüzgarı

Melikgazi Şehremini Mustafa Palancıoğlu:

“Faklı etkinliklerle Kayserili vatandaşları buluşturuyoruz”

KAYSERİ – 22-23 Ağustos tarihlerinde Kayseri etabı Melikgazi Belediyesi’nin sülale sahipliğinde gerçekleşen ‘TransAnatolia Rally Raid’ off road etkinliği çerçevesinde Kayseri’da ünlü Küçük Asya Rock saz grubu Kurtalan Ekspres rüzgarı esti.

Bu yıl 12.’si düzenlenen TransanAtolia Rally Raid ile off road tutkunları Kayseri’dahi Melikgazi Belediyesi’nin eş sahipliğinde bire bir araya geldi. Anadolu topraklarında yarışan sporcular Hatay’dan başlayarak Osmaniye, Gaziantep, Kahramanmaraş, Adana, Kayseri, Sivas, Yozgat, Nevşehir, Niğde, Mersin Ağacı, Karaman, Aksaray, Konya, Ankara mülk sınırlarından geçerek toplamda 2 bin 700 kilometre öğün tekmil ettikten sonra Eskişehir’bile yarışı tamamlayacak. TransanAtolia Rally Raid’in Kayseri ayağının tamamlanmasının ardından ünlü Küçük Asya Rock çalgı aleti grubu Kurtalan Ekspres, Kayserililere yüzü sıcak şarkılarını seslendirdi.

Etkinlik ile ait izah yapan Melikgazi Şehremini Mustafa Palancıoğlu, “Kayseri Melikgazi’de arsıulusal adamakıllı aynı yarışmaya eş sahipliği yapıyoruz. TransAnatolia Off Road yarışları Hatay’bile başlayıp Eskişehir’üstelik bitecek olan uzun süreçli ve kısaca 80’in üzerinde aracın katıldığı 500 kişiden oluşan büyük benzeri ekiple birlikte Kayseri’üstelik konuk oluyorlar 2 gündür. Birazdan de Kurtalan Özel Ulak’in konseri olacak. Tabi değişik etkinlikleri Kayseri’üstelik Melikgazi’dahi buluşturarak vatandaşlarımızı benzeri araya getiriyoruz. Gençleri internet ortamından kaçırıyoruz. Mutat araçlarla, ralli ve deminden birlikte off roadla buluşturuyoruz. Zımnında burada 6 farklı ülkeden katılımla değişik illerden katılımlarla iri ayrımsız organizasyonu yapmak, eş sahipliği yapmaktan periferi da bahtiyarlık duyuyoruz. Ego organize üzere birlikte zer temsilcilerimize teşekkürname ediyorum” dedi.

TransAnatolia Off Road yarışçılarından biri dahi, “Berrak temas etmek gerekirse ben Antalya’yı çok seven birisiyim amma Kayseri’ye geldiğim antlaşma buradaki yerleşim yerleri özellikle caddeleriniz, 4’er şeritli yollar söylence. Antalya’dan sonra yaşayacağım düz Kayseri” ifadelerini kullandı.

TransAnatolia Off Road Yarışları Sportif Direktörü Orhan Çelen ise, “2 bin 700 kilometreyi7 günde hatim ederek kısaca 80 araçla tevessül aldık. Buradan Eskişehir’e kadar yarışarak bitmeme edeceğiz. Arazide akıntı edebilen gelişigüzel soy anahtar bu yarışa katılabiliyor. Bugün yarışın 4. Günüydü ve esasen yarışın bildirme ince gününü zaman tamamladık. Sabah akım fail vesait Felahiye üzerinden Şarkışla’ya büyüklüğünde yarıştılar. Dönüşte birlikte Şarkışla’dan Bünyan’a kadar 150 kilometrelik çok ayrıntılı tıpkısı etabı tamamlayıp akşam ezanı saatlerinde burada bulundular. Sonuç günümüzde Eskişehir’dahi 2 bin 700 kilometrelik organizasyonumuzu tamamlayacağız” dedi.

Konserde Kurtalan özel ulak vatandaşları şarkılarıyla coştururken, vatandaşlar dahi müstehap parçalara zevcelik ederek eğlendi.Share: