Kayseri’den bodur güdük

Talas Belediyesi, 2022-2023 eğitim öğretim yılı öncesi okullarda çevre düzenlemesi ve saflık çalışması başlattı.

Belediyeden yapılan mukayyet açıklamaya göre, meslek bahçelerine müteveccih yapılan çalışmada utangaç otların biçiminden, kurumuş yaprakların temizlenmesine, yararsız kutularının yenilenmesinden bahçelerin yıkanmasına büyüklüğünde umumi benzeri yer düzenlemesi ve temizlik gerçekleştiriliyor.

2 grup halinde 15 personelin fariza yaptığı temizlik işlemlerinde 2 arozöz, 2 süpürme uzlaştırıcı, daraç alanlardaki otların biçilmesi için 2 adet çim prizma aracı ve 4 skor gazel süpürme aracı kullanılıyor.

Kocasinan’da okullar eğitime hazırlanıyor

Kocasinan Belediyesinin “Sağlığınız bizim üzere koskocaman” sloganı ile başlattığı ekol bahçesi ve çevresindeki günahsızlık çalışmaları sürüyor.

Şehremini Ahmet Çolakbayrakdar, kaza sınırlarında kâin bilcümle okulların bahçelerini ve çevresini temizlemeye bitmeme ettiklerini, bakir terbiye-tedris yılında öğrencilere daha sağlıklı düz sunmayı hedeflediklerini belirtti.

KAYMEK’ten sergi

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini örümcek Kayseri Mesleksel Yetişek ve Hars KAZANÇ (KAYMEK) 2021-2022 terbiye tedris yılında eğitmenler ve kursiyerler vasıtasıyla hazırlanan umum emeği göz nuru eserleri Kayserililerle buluşturuyor.

Erciyes Dağı’nın rakımı ilham alınarak hazırlanan ve 10 Eylül’bile saat 14.00’te KAYMEK Göz Nuru Tesisi’nde açılacak sergide 56 halk sanatı branşında toplanmış 3 bin 917 iz ziyaretçilerle buluşacak.

KAYMEK, 2021-2022 terbiye öğretim yılı birinci ve ikinci dönemi ile 2022 yaz döneminde 55’i sanatsal koyulmak üzere 121 branşta, 3 bin 839’u sanatsal kurslarda başlamak için toplam 12 bin 314 vatandaşın kurslara katılımını sağladı.

Afyonkarahisar Mebus Eroğlu’ndan Büyükkılıç’a ülfet

Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç, bir kol müzakere kapsamında kente gelen Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu’nu ağırladı.

AK Tümen Kayseri Mebus İsmail Tamer’in birlikte zevcelik ettiği ziyarette mütekellim Büyükkılıç, Eroğlu’nu kentte görmekten mutluluk duyduğunu ifade etti.

Eroğlu ise Büyükkılıç’ın Kayseri’ye balaban hizmetler yaptığını belirterek tebrik etti.

Share: