Kazada yaralanan 7 Osmaniyespor taraftarı kente getirildi

TFF 3’üncü Tabur 3’üncü Grup’ta mazi oynanan Bergama Belediyespor- Osmaniyespor FK maçını statta tutulmak amacıyla yola çıkan misafir taraftarları haiz minibüsün Manisa’nın Gölmarmara ilçesinde yaptığı kazada yaralanan 10 kişiden 7’si, Osmaniye Kerem Hastanesi’ne getirildi. 3 taraftar taburcu edilirken 4’ünün tedavisinin sürdüğü bildirildi.

Osmaniye’den cumartesi akşam saatlerinde İzmir’e başvurmak için yola sâdır Abdullah Küsurat yönetimindeki 80 M 0248 plakalı minibüs, evvel saat 11.00 sıralarında Manisa’da Salihli- Gölmarmara esmer yolunun 32’nci kilometresinde Hacıveliler Mahallesi’nde kontrolden çıkıp, bariyerlere çarparak devrildi. Kazada, çoban Abdullah Artan ile Serkan Tekerek, Erol Öztürk, Ömer Özdemir, Âlim Yavuz, Halil Yalman, Abdullah Esmer, Mualla Demir, Mutlak Buyuru ve Mehmet Acı yaralandı. Erman Fert Artan ise yaşamını kaybetti.

3 TARAFTAR TABURCU EDİLDİYaralılar, ambulanslarla Akhisar ve Salihli azamet hastaneleri ile bir hususi hastaneye kaldırıldı. Çoban Artan ile 2 taraftarın Salihli Izzet Hastanesi’nde tedavileri sürerken, 7 dertli ise geceleyin saatlerinde Osmaniye Cesamet Hastanesi’ne getirildi. Burada 3 yanık taburcu edilirken, 4 kişinin tedavisi ise sürüyor.

Erman Birey Artan’ın ise ferda Hatay’ın Dörtyol ilçesinde Çamlık Mezarlığı’nda toprağa verileceği öğrenildi.

Share: