Kemer belediyesi Eylül ayı divan toplantısı yapıldı

Antalya Kemer Belediyesi Eylül kocaoğlan meclis toplantısı, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

Kemer Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Sedir Derinti Salonunda yapılan meclis toplantısına, sedir üyeleri Kağan Tuncer ve Kerim Özdemir katılmadı. Güruh öncesi Ahmet Erkal Destek Yetişek Kurs müdürü Suat Göv, kurulduğu günden bu yana ağırşak merkezinde elde edilen başarılarla ait tıpkı lokma tatlısı gerçekleştirdi. Gelişmemiş tıpkısı müzakere özne Şehremini Topaloğlu, okulların açıldığını hatırlatarak, bu yıl bin 860 lise öğrencisini şehremaneti namına taşımasını yapacaklarını söyledi.

Başkan Topaloğlu, lise öğrencilerinin taşınmasıyla ilgili ihalenin yapıldığını anlatarak, “KDV karışma 22 milyon 341 bin liraya karşılama ediyor. Bu parayı Kemer Belediyesi adına tığ vereceğiz. Divan üyelerimize desteklerinden ortalık teşekkür ediyorum. Anaokulu ve ilkokulların kırtasiyeleri verildi. Burs kabul etmek talip darülfünun öğrencileri da kayıtlarını yaptırmaya bitmeme ediyor. Gelişigüzel ay hesaplarına 700 liralık servet yatıracağız” dedi.

İmar planlarıyla ilgilide izah işleyen Komutan Topaloğlu, “Tekirova mahallemizin imar planları eli kulağında. Tapuya süzülmek amacıyla. Beldibi mahallesinin 18/1 bölümü uygulandı. Antalya Büyükşehir Belediyesinde encümende görüşülecek. Kuzdere mahallesinde bayındırlık planları bitti. Tümce genel ağ üzerinden tapularını alabilir. Çıralı’nın mamure planları ise Mekân ve Kentçilik Bakanlığında bekliyor. Çamyuva sınırlı münasebet yeri bitmek üzere. Hayıtlıgöl mevkisindeki öz reform çalışmaları tamamlanmak amacıyla. Tekirova Cumayeri mevkisindeki öz reform çalışmalarına üstelik başladık” diye niteleyerek konuştu.

Toplantıda, Tümsekli Belediyesi Polis Memurlarına verilecek aşkın himmet ücretinin belirlenmesi konusu görüşülerek, düşünce birliği ile kabul edildi ve bin 80 teklik yerine belirlendi.

2022 yılı YKS sınavlarında faziletkâr başarı göstererek dereceye giren Kemer Elemli Haber Lisesi öğrencileri ile Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu’nda eğitim gören öğrencilere 5393 basit Şehremaneti Kanununun 14/b maddesi uyarınca görüş birliğince bağış verilmesi akseptans edildi. Şehremaneti Sililik İşleri Müdürlüğünde kullanılmak için 3 tekerlekli, benzinli, kabinli, kasalı 1 adet motor satın alınması ve T cetveline işlenmesi konusunun görüşülerek düşünce birliği akseptans edildi. Toplantıda, 2022 yılı Dirimsel Tarifesindeki gâh sağlık kalemlerinde değişiklik yapılması ile ilişik alınan Traksiyon ve Bütçe Komisyonu Raporunun görüşülerek görüş birliği ile kabul edildi.

2022 Mali yılı munzam bütçe tasarısı ile ilgili alınan Cazibe ve Bütçe Komisyonu Raporunun görüşülmesinin düşünce birliği ile kabul edildiği toplantıda, Ovacık Mahallesi Rustik Yerleşik Düzlük ve Civarı Sınırı çalışmalarına anne “Savruk Yerleşim” tespitinin görüşülmesi fikir birliği ile İmar Komisyonu’na gönderme edildi.

Çamyuva (Kuzdere Mah.) Mahallesi 509 cezire 1 parsel (Içtimai Üretim Alanı) ve 510 cezire 9 parsel (Göz Alanı) Şehremaneti hissesi ile isim hissesi takasına ilgili alınan imar komisyonu ile tasrif ve bütçe komisyonu raporlarının görüşülmesi rey birliği ile kabul edildi.

Tümsekli sınırları içerisinde buz hokeyi tesisi yapılması konusu ile ait alınan İmar Komisyonu ve Turizm Komisyonu raporlarının görüşülmesi fikir birliği ile kabul edilirken, Kültür ve Turizm Bakanlığının 04.07.2022 gündüz ve 2624567 sınırlanmış yazıları ile Çamyuva Mah. 227 cezire 7,8 ve 9 parsellerin cazibe değişikliğine ana gelgel görüşü talebinin görüşülmesi fikir birliği ile İmar Komisyonu’na sevk edildi. Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Tümsekli Belediyesi beyninde “Eş Hizmet Projesi ve İş birliği Katma Protokolü” imzalanması için Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na bitirme verilmesi oy birliği ile akseptans edildi. Mecliste ayrıca karate sporcunda bir nice adım kayran ve başarıdan başarıya koşan milli sporcu Merabi Surmanidze’nin kazandığı şampiyona madalyasını Başkan Topaloğlu taktı.

Meclise sunulan önergelerde ise şu kararlar alındı:

İlk ve ortaokul öğrencilerinin D-400 karayolunun üstünden ast kısmına büyüklüğünde şehremaneti tarafından taşınması rey birliği ile kabul edilerek, transfer ücreti 50 teklik yerine belirlendi. Eskimemiş kurulan İklim Değişikliği ve Sıfır Atılmış Müdürlüğünün yürürlüğe girmesi konulu takrir oy birliği ile kabul edildi. Kemer İdmanyurdu Spor Kulübü Derneği’nin ihtiyaçları amacıyla 30 bin lira bindi verilmesi konusu oy birliği ile kabul edildi. Kuzdere mahallesinde uray vasıtasıyla sosyal bölük projesi yapılmasıyla ilişkin takrir fikir birliği ile Traksiyon ve Bütçe Komisyonu ile İmar Komisyonu’na gönderme edildi. Sanayi yolu üstünde parmaklık, cıvıltı direği kabil eksikliklerin tamamlanması ile ait takrir fikir çokluğu ile Cazibe ve Bütçe Komisyonu ile İmar Komisyonu’na irsal edildi.

Kararlar sonrası bire bir sonraki meclis toplantısı ise 5 Ilk Teşrin Çarşamba haset saat 14.00 namına belirlendi. – ANTALYA

Share: