Kılıçdaroğlu: Bu akıntı siyaset kurumuna öğüt veriyor

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul İl Başkanlığında gerçekleştirilen Helalleşme Buluşması’na katıldı. Burada bire bir müşavere yapan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

DERİN YARALAR TÜRKİYE’YE UYMAZLIK VERİYOR

– Kamplaşan bire bir Türkiye istemiyoruz. Hazar süresince gitmek istiyoruz. Kamplaşmayı politika kurumu yapıyorsa geniş kitlelerde derin yaralar açıyor. O koyu yaralar Türkiye’ye balaban zararla veriyor.

YAZIK İNSANA MAHSUSTUR

– Helalleşme bayağı bir davet değildir, oturup düşünmektir. Evet uğraş ettik keşke barışmasını bilelim. Bunu yapabilirsek bu millete huzuru getirmiş olabiliriz. Kusurumuz, hatamız var daha geçmiş da söyledim. Yazik insana mahsustur. Hep maslahat aynı hatayı sürdürmemektir. Helalleşme ayrımsız zamanda bağdaşmak demektir. Tıpkı sofraya benimsenmek demektir.

TABIATIYLA FARKLI DÜŞÜNECEĞİZ

– Oturup temas etmek bize bakıp yeri geldiğinde sağlıklı ve tutarlı eleştiriler düzenlemek bizim açımızdan akıbet evre önemlidir. Bu buluşmanın şişman benzeri önemi var. Artık birlikte olmalıyız. Tabiatiyla farklı düşüneceğiz. Ama bunlar cenk nedeni olmamalı.

SİYASETE KURUMUNA IBRET VEREN BİR AKIM

– Bu akim bir zamanda siyaset kurumuna ders veren tıpkı harekettir. Helalleşme rey isteme değildir, helalleşme gelecekte tıpkı acıları yaşamama istediğidir.

BENİM HAKKIM SİZLERE HELAL OLSUN

– Bizim helalleşmeye ihtiyacımız var. Cebin çıkanlara karşın yapacağız. Bu ülkeye huzuru, bereketi getireceğiz. Benim hakkım sizlere helal olsun.

İçişleri Bakanı Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na ‘seçmen listeleri’ yanıtı

İçişleri Bakanlığı’ndan Kemal Kılıçdaroğlu’na davet

Karamollaoğlu’ndan Kılıçdaroğlu ve Gültekin Uysal’a görüşme

 

Share: