Kılıçdaroğlu, Giresun’bile: “Bize Şayet Benzeri Bulunak Olacaksa, Adresin Yeri Bellidir. O bile Çankaya’dır”

Malumat: TAMER ARDIL ERŞİN- Alıcı: KEMAL SEVİNDİRİCİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Giresun’bile esnaf ziyaretinin arkası sıra yurttaşlara “Tek bulut etmeyin. Bu kardeşiniz, hep haksızlıkları bitirecek. Zira benim saraylarda yaşamak üzere tıpkısı hedefim namevcut. Bize eğer tıpkısı bulunak olacaksa, adresin yeri bellidir. O de Çankaya’dır. Kimse endişe etmesin. Fakirin, fukaranın olduğu bir ülkede saraylar olanaksız” diye niteleyerek seslendi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Giresun’üstelik bu sabah fındık harmanı ziyaretinin ardından Gazi Caddesi’nde esnafın sorularını dinledi ve caddede kendisini bekleyen yurttaşlara seslendi. Kılıçdaroğlu, yurttaşların bütün sorunlarını çözülmesi için uğraş ettiğini kaydederek, şunları söyledi:

“Beni mücadelem doğruluk mücadelesidir. Adalet mücadelesidir. İnsan hakları mücadelesidir. Benim mücadelem emeklinin, zabıtanın, işçinin mücadelesidir. Memurun, öğretmenin mücadelesidir. Benim mücadelem türe mücadelesidir. Adalet mücadelesidir. Bu mücadeleyi yapıyorum. İstiyorum kim beleşten kazananlar değil karşı teri ile kazananlar toplumun önünde olsun. Alın terine derece verilsin. Giresunlu tek kardeşimin şurası unutmamasını istiyorum. Mösyö Eksiksizlik’in hedefi, istediği, bütün amacı esnafın, işçinin, emeklinin, memurun, öğretmenin, göçüm şoförü, otobüs şoförü, TIR şoförünün kazanması. Herkesin, alın teri dökenlerin kazanmasıdır. Erkek Kemal’in hedefi odur. Erkek Eksiksizlik’in hedefi Kentet Çetelerden hesap sormaktır.

Muhammes Çeteler kazanacak, Kentet Çeteler bu milleti soyacak. Yemezler, yemezler. Son kuruşuna büyüklüğünde alacağım. Kim tüyü natamam yetimin hakkını yemişse onun hesabını soracağım. Kimse kusura bakmasın. Bakın bu büyüklüğünde belirgin ve net söylüyorum. Muamma, kapaklı gelişim yok bizde. Biz de gelişigüzel öz kilitsiz küreksiz. Seçkin madde milletin önünde olacak. Milletten meçhul hiçbir madde kaçınan. Öğün yaptın, köprü yaptın, kaça yaptın? Galiba değil. Çetelere mülk, anlaşılan değil. Bunların tamamını alacağız. Bu esnaf kazanacak, pastacı kazanacak, fındık üreticisi kazanacak kardeşim.”

“BULUNAK ÇANKAYA”

Kılıçdaroğlu, adlı tıpkı çikolata firmasının Giresun’a geldiğini ve haleldar fiyattan fındık aldığını kaydederek, sözlerine şöyle devam etti:

“Tek keder etmeyin kardeşim. Benim ulusalcılık anlayışımda önce milletim kazanacak. Bu ülkenin üreticisi kazanacak. Onlar haksızlığı önleyemezler, çünkü haksızlık yapıyorlar. Tek keder etmeyin. Bu kardeşiniz, bilcümle haksızlıkları bitirecek. Zira benim saraylarda sürmek kabilinden tıpkısı hedefim yok. Bize şayet aynı adres olacaksa, adresin yeri bellidir. O birlikte Çankaya’dır. Kimesne keder etmesin. Fakirin, fukaranın olduğu bir ülkede saraylar olanaksız. Fakirin, fukaranın olduğu yerde önce fakirliği bitireceksin. Bunu bitirmiyorsan sen niye yöntem yapıyorsun. Siyasete atık insan zenginleşiyorsa bilir ki sizin hakkınızı yiyor. Bilin kim sizin karşı terini çalıyor. Siyasete giren eş zenginleşemez, köşeyi dönemez.”Share: