Kılıçdaroğlu, üreticilerle fındık seçti

Partisinin grup toplantısı ve ayrımsız dizi ziyaretler üzere Giresun’a gelen Cumhuriyet Umum Partisi (CHP) Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, fındık harmanında üreticilerle buluştu.

Giresun’a mevrut CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Bulancak ilçesi Yalıköy köyünde fındık üreticileriyle buluştu. Harmanda fındık seçen kadınlarla kardeşçe ederek, “Çürükleri ayıklıyorsunuz değil mi? İnşallah Türkiye’deki çürükleri ayıklayacağız” diyen Kılıçdaroğlu, elan sonradan kendisi de fındık seçerek üreticileri dinledi.

Kadın üreticilerle çay içerek ahbapça eden Kılıçdaroğlu’na kadınlar, “Fındık bildirme az 75 TL olmalıydı” temennisinde bulundu. Kılıçdaroğlu ise “Peki üreticiler emeğinin karşılığını katiyetle almalıydı ama inşallah bugünkü fiyattan daha dahi aşağılara düşmez. Bire Bir dahi fiyatların tedenni tehlikesi bulunuyor” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun, avrat üreticilerle dostça ederken yanına mevrut Atlas isimli kediyi bile sevip ilgilenmesi dikkat çekti. Kılıçdaroğlu, üreticilerle sohbetinin peşi sıra Yalıköy Camii Kütüphanesi’ne geçti. Kütüphaneyi gezen ve tezkere desteği sözü veren Kılıçdaroğlu, basına sınırlanmış gerçekleştirilen muhtarlar ve sivil topluluk teşkilat temsilcileri toplantısına katıldı. – GİRESUN

Share: