Kırıcı Kayağı Türkiye Şampiyonası yarın Rize’de başlayacak

Dokunaklı Kayağı Türkiye Şampiyonası, yarın Rize’nin İkizdere ilçesinde başlayacak.

Türkiye Alpinizm Federasyonundan yapılan açıklamaya bakarak, Çoluk Çocuk-Büyükler Biberli Kayağı Türkiye Şampiyonası, hafta sonu İkizdere’de Cimil Köyü’nde gerçekleştirilecek.

Organizasyon kapsamında Türkiye Alpinizm Federasyonu ile İkizdere Belediyesi ortada tören düzeni imzalandı.

Açıklamada görüşlerine kayran verilen Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Ersan Başar, İkizdere’de düzenlenecek şampiyonaya ülkenin seçkin çığlık kayağı sporcularının katılacağını belirtti.

Elem kayağı Türkiye’de gelişen branşlardan biri olduğuna dikkati çekici Başar, “Şampiyona ile sporcularımızın yetişmesi, milli takımın oluşturulması ve arsıulusal yarışmalara katılacak sporcularımızın belirlenmesini sağlayacağız. Hele bölgede gelecekte güre sporcuların yetişmesi ve az dışından bile dağ kayakçılarının bölgeye gelerek ülkemizin dağlarını tanıtılması açısından şanlı benzeri okazyon olacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

İkizdere Belediye Reisi Melik Karagöz ise gelecek milli sportmen ve davetlileri mihman etmekten değer duyduklarını kaydetti.

Organizasyonunun ilkini sabık sene yaptıklarını hatırlatan Karagöz, “Federasyonumuz teşekkürname ederim, bize topluluk daha çok. Lazım Valilik icap Belediye Başkanlığı’mız, İkizdere Kaymakamlığı’mız, İkizdere Şehremaneti’mizin katkısıyla müthiş tıpkısı aranjman oldu. Emniyetli adımlarla projeyi çokça daha yukarılara söylemek için çalışmaya devam ediyoruz. Bu yapılanma aynı hayalle başladı. Emniyetli adımlarla projeyi haddinden fazla elan yukarılara giymek amacıyla çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Share: