KIRKLARELİ – Nazır Kasapoğlu : ” Gençler aldıkları kredileri değiştirmeden aldıkları kabil ödeyecekler ” (1)

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Temenni fail, talip seçme öğrencimizi yurtlarımıza yerleştirdik, 100 kişiden 97’si yurtlarda. Dedik evet önceki başta ‘bu çatının altında almak talip herkesi, bu kapıları sonuna büyüklüğünde açarak, kamu imkanları seferber ederek yurtlarımıza alacağız’, hamdolsun bunu başardık.” dedi.

Kırklareli programı kapsamında Halk Eğitim Bilimi Merkezi’nde Sivil Sosyete Kuruluşları temsilcileri ile ayrımsız araya gelen Nazır Kasapoğlu, burada yaptığı konuşmada “2023’e Revan Yolda Kent Buluşmaları” kapsamında güçlü çokça faaliyet, sağlam çokça çalışma gerçekleştirdiklerini, çok müteharrik, kani ve hedeflerine koşan benzeri kadroyla çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

Kırklareli ile önsezi bağlarının erdemli olduğunu anlatan Kasapoğlu, hele Pınarhisar ilçesinin SELIM Parti’nin yapı sürecinde koskocaman tıpkı yerinin olduğunu kaydetti.

-“Hiçbir gösterişli aziz milletin yaktığı o ışığı söndürmeye yetmedi”

Türkiye’nin sonuç 20 yılda bir nice badire atlattığının altını çizen Vekil Kasapoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Ne badireler atlattık. Hepimiz gerçekte çok gür hatırlıyoruz ama partimizin kapatılma davası ilkin kalkmak amacıyla muhtıralardan, darbe teşebbüslerine kadar mukavim çok hadise… Ama hiçbir kırıcı, hiçbir mihrak bu ermiş milletin yaktığı o ışığı söndürmeye, karartmaya yetmedi ve inşallah bundan sonra dahi o ışığın gücünü her bir dönem yeni bir adımla, yeni tıpkısı birliktelikle, yeni bire bir inançla tazeleyerek kendimizi, o ışığı sürgit okumuş kılmaya devam edeceğiz. Zira tığ aydınlık yarınlar üzere çalışıyoruz. İşte bu takım, bu teşkilatın dünyada hiçbir örneği yok. Adanmışlığıyla, gayretiyle, beraberlik ruhuyla tek örneği yok. O yüzden inanıyoruz ki bu hareketin önüne hangi engel çıkarırlarsa çıkarsınlar bire bir bugüne büyüklüğünde olduğu kabilinden alnımız ak, başımız yalçın bire bir şekilde tek fitneye, fesada okazyon vermeden, tıpkısı el birliği anlayışımızda hep birlikte yürümeye bitmeme edeceğiz.”

Tamlık dünyanın kilitlendiği, iri tıpkı karamsarlığa sürüklendiği aynı dönemde Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın girişimiyle tahıl koridorunun açıldığını hatırlatan Icra Vekili Kasapoğlu, Türkiye’nin artık tamlık dünyada sözü geçen bir dünya ülkesi olduğunu vurguladı.

“Murat fail, isteyen rastgele öğrencimizi yurtlarımıza yerleştirdik”

Kasapoğlu, Türkiye’deki mektepli yurtlarının dünyanın hiçbir ülkesinde olmadığını dile getirdi.

Istek edenlerin tamamına yakının yurtlara yerleştirildiğini anlatan Kasapoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Istek fail, talip değme öğrencimizi yurtlarımıza yerleştirdik, 100 kişiden 97’si yurtlarda. Dedik ya önce ilkin ‘bu çatının altında almak isteyen herkesi bu kapıları sonuna büyüklüğünde açarak, yekpare imkanları seferber ederek yurtlarımıza alacağız’, hamdolsun bunu başardık. İşte diyoruz ya tüvana odaklı politika, üretken siyasa, bakım odaklı siyasa, işte 21 yılda gelinen netice hamdolsun, gençlerini hoppadak lafla, gençlerini yemeden içmeden tıpkı bando cılız söylemlerle değil, onlara bakım ederek, onlar üzere kapıları ardına büyüklüğünde açarak ortaya konan hizmet anlayışıyla gerçekleşiyor. İşte Kırklareli’nde 500 ancak kapasitesinden 17 kat artırarak 8 binden aşkın tıpkısı kapasiteye ulaştık. Hamdolsun çıktı birlikte ayrımsız yandan bakir projelerimiz bitmeme ediyor. Tek ahit durmayacağız.”

“500 binden fazla mektepli 1 milyondan fazla tüvana krediden ve burslardan faydalanıyor”

Cesaret ve burs uygulamaları üzerine vukuf veren Kasapoğlu, Türkiye’dahi 500 binden fazla mektepli ile 1 milyondan aşkın gencin yüreklilik ve burslardan faydalandığını anlattı.

Cumhur Reisi Erdoğan’ın müjdesiyle gençlerin daha çok aldıkları kredileri, değiştirmeden aldıkları üzere ödeyeceklerinin altını çizen Kasapoğlu, “1961 yılından beri faziletkâr tedrisat kanununda olan para şişkinliği farkını dahi mazi şüphesiz harçları tarihe gömdüysek güven borçlarındaki para şişkinliği farkını da SELIM Öğür kendisine sayın Reisicumhur’mızın zihayat odaklı siyasetiyle tarihe gömdük. Doğru iyi olsun.” diyerek konuştu.

“Kül dünyaya rey vereceğiz 2023’te”

Zinde odaklı siyasete vurgu işleyen Kasapoğlu, Türkiye’nin yeryüzü taze kadrolarının DÜRÜST Öğür’da olduğunu söyledi.

“Türkiye Yüzyılı”nın gençlerin yüzyılı olacağını ifade eden Vekil Kasapoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Türkiye Yüzyılı dinamizm yüzyılı olacak. Türkiye Yüzyılı’nda bugüne kadar tesis ettiğimiz bu altyapıyı, temas alanda liyakatli ayrımsız şekilde inşa edilen bu altyapıyı, spordan kültüre, kültürden sanayiye, ekonomiye altyapıya diplomasiye Türkiye Yüzyılı’nda hep alay malay ahali ele verip taçlandıracağız. O yüzden kaybedecek tıpkısı anımız da namevcut. Dedik evet SELIM Fırka tıpkısı davadır, aynı inançtır ve bir örnek modeldir. İşte bu denk modeli inşallah bu buluşmalarımızın bildirme koca neticelerinden biri olacak. 2023’te haddinden fazla balaban tıpkısı mesajla, o mütalaa vakit kaybetmeden ulusal aynı tasavvur olamaz. Parçalanmamış dünyaya rey vereceğiz 2023’te. Türkiye’nin demokrasinin beşiği olduğunu, Türkiye’deki milli iradenin hangi kadar kırılan, hangi büyüklüğünde cıvıl cıvıl olduğunu ve tek şekilde milletin karşısında hiçbir gücün, hiçbir odağın duramayacağının mesajını vereceğiz.”

Türkiye’nin gelişigüzel Cumhuriyet Altını Bayramı’nı tıpkısı teknoloji hamlesiyle kutladığını vurgulayan Kasapoğlu, Togg’dan bilgiler verdi.

Türkiye’nin savunma sanayiden değişik teknoloji alanlarında gelişigüzel alanda gümbür gümbür için bitmeme ettiğini nâkil Kasapoğlu, YANLIŞSIZ Parti’nin hizmet siyaseti olduğunu yararsız söylemediklerini belirtti.

Bakan Kasapoğlu, ümranlı demokrasisi, ülfet düzeni, bilimi ve sanatıyla hayatın değme alanında elan dallı güllü ve henüz gönençli Türkiye hedeflerine yavaş yavaş ilerlediklerini dile getirdi.

Türkiye’dahi gençlere yönelik yapılan yatırımlardan örnekler veren Kasapoğlu, “Nereye gidersek gidelim, kusursuz bire bir spor altyapısı var. Adana’dan Ardahan’a kadar, stadından havuzuna, havuzundan salonuna, seçme branşa seslenme fail devasa ayrımsız altyapı var. Anlamsız demiyoruz ‘spor devrimi’ diye niteleyerek. Bu devrimin sunma güzelini ortaya koyduk.” ifadelerini kullandı.

Kırklareli ve ilçelerinde yaptıkları yatırımları anlatan Kasapoğlu, Kırklareli’nin hizmet siyasetlerinin öncülerinden olduğunu vurguladı.

“Imdi çocuklarımız, antrenörlerimiz eşliğinde istedikleri branşı öğreniyorlar”

SELIM Tümen’nin toyluk hareketi olduğunu vurgulayan Kasapoğlu, gençlerin bu anlamdaki dinamizminin partilerinin sunu şişman gücü ve avantajı olduğunu dile getirdi.

Kırklareli’nde 20 bine mümasil gence yüzme öğrettiklerini anlatan Kasapoğlu, şunları kaydetti:

“(Yüzme bilmeyen kalmasın) kampanyamız var. Tıpkısı yandan yıpranmamış havuzlar inşa etmeye çalışıyoruz, aynı yandan her bir branşta isteyen herkese spor eğitimleri veriyoruz. her bir öğrencinin 4. sınıftan mezun olduğunda pekâlâ tıpkısı branşı öğrenerek mezun olmasını istiyoruz. Milli Eğitim Bilimi Bakanlığımızla yürüttüğümüz çok kocaman ayrımsız projeye bu sene başladık. Artık çocuklarımız antrenörlerimiz eşliğinde istedikleri benzeri branşı öğreniyorlar. Bilgisizlik ve spor ikisi de çok kıvrak bire bir laf. Bu dinamizmin gereği namına ta dallı güllü bire bir idare anlayışıyla inşallah bu gayretlerimizi büyütmeye Türkiye yüzyılını bu gayretlerle güçlendirmeye bitmeme edeceğiz. Biz biliyoruz ki Türkiye Yüzyılı’na çoluk çocuk kaşe vuracak. Türkiye’nin sporcuları ıstampa vuracak.”

Türkiye’üstelik, 68’den çok branşı sunu faal şekilde desteklendiklerini aktaran Kasapoğlu, bu kapsamda beher branşta iddialı olduklarını söyledi.

Share: