Kırşehir haberi | Kırşehir’de şehit aileleri üzere firez gezisi düzenlendi

Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Teavün ve Tesanüt Derneğince “Behişt Vatanın Kutsi Emanetleri” projesi kapsamında şehit ailelerine müteveccih Güneydoğu Anadolu illerine hars gezisi düzenlendi.

Dernekten yapılan bağlanmış açıklamaya göre, Türkiye Gaziler ve Martir Aileleri Vakfı Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Yeter’in de haremlik ettiği ziyarette ilk namına 25 Mabeyin Panorama Müzesi musahabe edilip, şehitlikte yakarış edildi. Gaziantep’in tarihi ve kültürel bölgeleri martir ailelerine tanıtıldı.

Ardından şehit aileleri, Şanlıurfa’üstelik Göbekli Bayır, Balıklıgöl ve türlü mekanları gezdi.

Kırşehir Şehit Aileleri Toplumsal Yardımlaşma ve El Birliği Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan ile Şanlıurfa Martir Aileleri Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Ağır ve kâh şehit yakınları, Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’ı bile ülfet etti.

Kılıçaslan, “Projemizin serencam etkinliği olan Güneydoğu Anadolu illerine yönelik firez gezisini tamamladık. Martir ailelerimizin motivasyonunu tasarruf etmek ve temas beraberliğini keşfetmek için böyle aynı etkinlik düzenledik. Ailelerimizin memnuniyeti bizim için çok zer, bilcümle martir yakınlarımıza herhangi bir ahit benzeri yavru ve cömert üzere yaklaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: