Kırşehir haberi! Kırşehir’de zirai alanlardaki yollar asfaltlanıyor

Kırşehir Şehremini Selahattin Ekicioğlu, kent merkezine mail bölgelerdeki zirai alanlarda mevcut yolları asfaltladıklarını bildirdi.

Ekicioğlu, yaptığı bağlanmış açıklamada, kentin tarım ve hayvancılığının gelişmesine ulama yapmaya bitmeme ettiklerini belirtti.

Tarımsal faaliyetlerde bulunan ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşların cümbüş yürüttükleri bölgelerin elan mebzul ve modern bire bir hayat standardına kavuşması üzere faaliyet yaptıklarını vurgulayan Ekicioğlu, Şalgösteren, Cafer Koca, İğdecik ve Ökse mevkilerinde ümran dışı alanlardaki yolların sathi kaplamalarını kombi asfalt aracıyla tamamladıklarını anlatım etti.

Şalgösteren-Karıncalı kat ayrımından başlayarak besihanelerin bittiği noktaya büyüklüğünde 6 metre genişliğinde 2,5 kilometre asfalt serimi gerçekleştirdiklerini aktaran Ekicioğlu, şunları kaydetti:

“Ortaköy yol ayrımındaki yer yağı yanından başlayarak Cafer Koca Mahallesi’ne, oradan birlikte atılmış akarsu arıtmanın önünden Hızırağa yoluna büyüklüğünde 8 kilometre asfalt serimi yaptık. TOKİ konutlarının bulunduğu yerden başlayarak İğdecik Mahallesi ve Ortaköy- Aksaray kere ayrımına kadar 6,5 kilometre asfalt serimi gerçekleştirdik. Ökse yolundan, zirai faaliyetin olduğu sonuç noktaya kadar 900 metre asfalt serimini yaparak yollarımızı halkımızın hizmetine sunduk.”

Share: