Kırşehir ve Yozgat’ta kar yağışı dolayısıyla okullar ferda dinlence edildi

Kırşehir ve Yozgat’ta kar yağışı nedeniyle eğitime yarın küşayiş verildiği bildirildi.

Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara, toplumsal iletişim araçları hesabından yaptığı açıklamada, muhtemel aheste kar yağışı ve aksi hava şartları dolayısıyla önce ve orta aşamalı okullarda yarın eğitime küşayiş verildiğini belirtti.

Kamu gelgel ve kuruluşlarında etkin özürlü ve gebe personelin de tıpkısı gün yetkilendirilmiş olacağını vurgulayan Ilbay Buhara, “Sevgili öğrenciler okulunuza kavuşmak amacıyla aynı dönem daha bekleyeceksiniz. Meteorolojik verilere bakarak muhtemel çetin kar yağışı ve aksi hava şartları sebebiyle ilimiz genelinde 6 Küçük Ay Pazartesi günü geçmiş ve ölçülü aşamalı okullarda terbiye-öğretime tıpkısı günlük vuzuh verilmiştir.” ifadelerine yer verdi.

Yozgat Valiliğinin içtimai iletişim araçları hesabından yapılan açıklamada birlikte şehir genelinde kısık kar yağışının beklendiği aktarıldı.

Açıklamada, “Meteorolojiden alınan bilgiye bakarak geceleyin başlayıp periyot boyu devam etmesi beklenen yoğun kar yağışı, tipi ve buzlanmadan etraf ilimiz genelinde kül okullar 6 Gücük Ay 2023 Pazartesi haset dinlence edilmiştir. Antrparantez amme kurumlarında çalışan sakat ve yüklü personel de 1 aktarılma idari yetkilendirilmiş sayılacaktır.” ifadesi kullanıldı.

Share: