Kış kendini gösterecek! Meteoroloji dört kentimiz için kar uyarısı yaptı

Meteoroloji’den yapılan açıklamaya bakarak; yağışların Rize ve Artvin çevrelerinde düzlük saha sağlam girmek amacıyla genellikle yağmur ve bora, Rize, Artvin, Van ve Hakkari’nin faziletkâr kesimlerinde karla anlaşılmaz baran ve düz düzlük kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara’nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Gün Batısı Karadeniz’in iç kesimlerinde meydan meydan inç ve sis görüleceği tutum ediliyor.

2 SITE İÇİN SARI ALARM

Meteoroloji, Artvin ve Rize için solgun kodlu uyarıda bulunurken zaman ve erte üzere karla karışık baran ve düzlük düzlük kar yağışı bekleniyor.

SICAKLIKLAR MEVSİM NORMALLERİNDE

Bunun haricinde gayrı bölgelerimizde albeni sıcaklığı zaman normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, alelumum yıldız yönlerden hafif, arada bir ılımlı kuvvette, Marmara’nın güneybatısı ile Şimal Veli kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden akva (40-60 km/sa) olarak esecek.

Bazı illerde muhtemel albeni durumuyla günün en faziletli sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Modüler ve az bulutlanmış 19 İstanbul: Parçalı ve birkaç bulutlu 21 İzmir: Az bulutlanmış ve belirtik 26 Adana: Parçalı, vadi vadi çok bulutlu 28 Antalya: Az bulutlu ve kategorik 28 Samsun: Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, aralıklı baran ve boğanak yağışlı 20 Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, fasılalı yağmur ve sağanak yağışlı 20 Erzurum: Modüler bulutlu 15 Diyarbakır: Parçalı bulutlanmış 22

Share: