Kişmiri yollarında ebat

Yağız yollarının imal, bakım ve tamir çalışmaları sürdürülen kesimlerinde sakil gidilmesi, trafik bel ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün misil durumu bültenine bakarak, TEMA Otoyolu’nun İzmit Mağrip-Kandıra kavşakları İstanbul- Ankara istikametinde üstyapı ve asfaltlama çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle hafta arası gelişigüzel devir 22.00-06.00 saatlerinde otoban trafiğe kapatılarak, sürücüler İzmit Gün Batısı Kavşağı’ndan D-100 için yönlendiriliyor.

İzmir- Pınar Otoyolu’nun 4-6. kilometrelerinde (Güzelbahçe- Urla kavşakları) ekolojik güreşçi köprüsü yapım çalışmaları cihetiyle İzmir istikametinde esen abdestbozan trafiğe kapatıldı. Bu kesimde muvasala ayrıksı şeritlerden sağlanıyor.

Rum Otoyolu’nun Ankara- Bolu diyar sınırı- Çamlıdere Kavşağı 18-19. kilometrelerindeki Tatlak Köprüsü’nde tabliye ve üstyapı tamir çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu nedenle otoyolun Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım sair istikametten iki cepheli bitmeme ediyor.

Bozkır-Hadim yolunun 29-30. kilometrelerindeki imal çalışmaları zımnında ulaşıma kontrollü cevaz veriliyor.

Manavgat-Alanya- Gazipaşa yolunun 48-49. kilometrelerindeki çökme dolayısıyla muvasala servis yolundan sürdürülüyor. Sürücülerin gidiş geliş işaret ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Trabzon- Gümüşhane il sınırı-Gümüşhane- Bayburt yolunun 41-53. kilometrelerindeki (Gümüşhane yer yolu) 13 tünelde yapılacak ruh, elektronik sistemi bakım ve onarım çalışması cihetiyle 30 Eylül’e kadar 08.00-17.00 saatlerinde erişim yegâne şeritten kontrollü sürdürülecek.

Sivas-Zara yolunun 45-51. kilometrelerinde üstyapı restorasyon çalışmaları dolayısıyla sürücülerin gidiş geliş meni ve işaretçilerine dikkat etmeleri önem taşıyor.

Hakkari- Yüksekova yolunun 67-77. kilometrelerinde gaga ve yaya kaldırımı çalışması nedeniyle muvasala mukassem yolun benzeri bölümünden iki cepheli gerçekleştiriliyor.

Sinop- Boyabat yolunun 51. kilometresinde köprülü gaga imal çalışmaları cihetiyle erişim kontrollü sağlanıyor.

Nevşehir-Aksaray yolunun 16-22. kilometrelerindeki imal çalışması dolayısıyla erişim bölünmüş yolun aynı bölümünden iki taraflı devam ediyor.

Share: