Komutan Altay, arı kaynakla 664 milyon liraya alınan 288 aracın tanıtımını yaptı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Garaz İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi olarak kent genelindeki hizmetlerde kullanılmak üzere alımı yapılan araçların tanıtımını yaptı.

Konya Büyükşehir Belediye Reisi Meram İbrahim Altay, göreve geldikleri günden itibaren kent genelindeki hizmetlerde kullanılmak için uray envanterine kazandırdıkları araçları tanıttı. Konya Büyükşehir Stadyumu park alanında planlı toplantıda konuşan Komutan Altay, Cumhuriyetin 99. yılının coşkusunu yaşadıklarını belirterek, Türkiye kendisine iri hedefleri birer birer gerçekleştirmenin gururu ortamında olduklarını anlatım etti. 2023 yılına haddinden fazla beş altı az buçuk kaldığını ve 2023’ün Türkiye’nin yıldızının tekmil dünyada daha çok parlayacağı ayrımsız çağın kapısını açacağına inandığını kaydeden Başkan Altay, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde milletimize hizmet yolculuğumuz ‘Türkiye Yüzyılı’ ile zirveye çıkacaktır. ‘Türkiye Yüzyılı’ ülkemiz üzere gücün, istikrarın ve kalkınmanın yüzyılı olacaktır” diye niteleyerek konuştu.

“Pir şehrimiz Konya değme sabık dönüş büyüyor”

Avlu standartlarının yükseldiği, ihtiyaçların çeşitlendiği, enfrastrüktür ve üstyapı yerine, çokbilmiş şehirciliğin, inovasyonun, haber ve teknolojinin konuşulduğu aynı çağda yaşandığına ilgi çekici Başbuğ Altay, “Bugün dünya üzerindeki şehirlerin sadece iki seçeneği var; ya çağın gerisinde kalıp unutulacaklar evet de çağı yakalayıp şampiyonlar ligi seviyesine yükselecekler. Bu seçim şehirlerimiz için bir hâlet değil, milyonlarca insanı doğrudan etkileyecek hayati bire bir zorunluluktur. Bizler Anadolu’nun bayrı başkentinde, Türkiye’nin tekmil kalbinde, Konya’üstelik yaşıyoruz. Güzelce şehrimiz Konya rastgele sabık dönme büyüyor, gelişiyor ve sahip olduğu efdal potansiyeli, sunu bol ve sunma gani şekilde kullanıyor” dedi.

“Cumhurbaşkanımız nazik destekleriyle şehrimize herhangi bir anlamda altın çağını yaşattık”

“Göreve geldiğimiz önce dönme bilcümle hemşehrilerimize, şehrimizi dünyanın sunma şanlı şehirleri arasına taşıyacağımıza ve bildirme dolgunca hizmetleri sunacağımıza dair saraka verdik” diyen Başkan Altay, ” Herhangi Bir şeyden ilk SELIM Parti’mizin ‘gönül belediyeciliği’ ile Konya’mızın ihtiyaçlarını, değerlerini ve hemşehrilerimizin isteklerini harmanlayarak, hesabına ‘Konya Modeli Belediyecilik’ dediğimiz bir yöntem geliştirdik. Yaptığımız birlik çalışmaları bu misil çerçevesinde şekillendirdik. Göreve geldiğimiz günden bugüne Konya’mız hamdolsun çokça özdek kazandı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın şişman destekleriyle, şehrimize her anlamda zer çağını yaşattık” ifadelerini kullandı.

288 kullanılmamış anahtar 664 milyon liralık bedelle temiz kaynaklardan karşılandı

31 ilçeye ve bin 154 mahalleye bakım götürücü Konya Büyükşehir Belediyesi’nde göreve geldikleri günden bugüne büyüklüğünde anahtar envanterinde yaptıkları güçlendirme çalışmalarını etraflı ayrımsız şekilde anlatan Başkan Altay, bu süreçte toplamda 288 yeni uzlaştırıcı Konya Büyükşehir Belediyesi envanterine kazandırdıklarını ve mecmu bu vesait amacıyla güncel bedelle 664 milyon lirayı öz kaynaklarla ödediklerini belirterek, oflaz olmasını diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti

Konya Modeli Belediyecilik anlayışıyla hem ‘Türkiye Yüzyılı’na ulama sağlayacaklarını hem dahi Konya’yı sunma sunturlu hizmetlerle buluşturmaya bitmeme edeceklerini kaydeden Başbuğ Altay, “Sadece bugünün değil, 2023’ün, 2030’un, 2050’nin Konya’sını kurmak üzere var gücümüzle çalışacak ve Allah’ın izniyle hedeflerimizin hepsini birer birer gerçekleştireceğiz. Konya’mızın hayallerini gerçekleştiren ve yaptığımız çalışmalarda seçme zaman yer büyük destekçimiz olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, arz kalbi duygularımla şükranlarımı sunuyorum. Yeniden, Konya’mıza olan desteklerini tek zaman esirgemeyen hemşehrilerimiz Kasaba Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Kasıt Kurum’a, Afiyet Bakanımız Fahrettin Koca’evet, Umumi Başkan Yardımcımız Leyla Atmaca Usta’ya, milletvekillerimize, DÜRÜST Fırka İl Başkanımıza, Ulusçu Akım Partisi İl Başkanımıza ve değerli yönetimlerine, ilçe başkanlarımıza, kuruluş mensuplarımıza, belediye başkanlarımıza, mahalle muhtarlarımıza, divan üyelerimize, mücahede arkadaşlarıma ve kamu hemşehrilerime teşekkürname ediyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

“Bu şehre verilen tıpkı derece”

DOĞRU Öğür Konya İl Başkanı Hasan Angı, yüzlerce aracın Konya’evet kazandırılmasının haddinden fazla makro olduğunu paylaşarak, “Şehrin güzelliklerine güzellikler iaşe etmek, ayraç değerini arttırmak, takkadak ülkemizde değil, bundan sonra bölgemizde ve dünyadaki gelişmelere karşı Konya Modelinin çokça elan dolgunca tıpkısı şekilde sunulması eşsiz Hedef başkanımızın ve ekibinin çalışmaları sayesinde. İlçe uray başkanlarımız adeta birbirleriyle yarışarak her hafta birkaç tesisi hizmete açmakta. Bu şehre sunulan aynı değer. Bu kent insanının de bu hizmetler karşılığında lüzum Cumhurbaşkanımıza, lüzumlu partimize, gerekse belediye başkanlarımıza karşı göstermiş oldukları balaban bindi temas sabık bölüm artarak devam ediyor” diye konuştu.

Belediye başkanlarından başbuğ Altay’a teşekkürname

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, “Konya’mıza etraflı yıllar hizmet edecek komütatör filosunu hizmete almış olacağız. Burada Büyükşehir Uray Başkanımıza, değerli ekibine teşekkür ediyorum. Elbette Konya’mızın nüfusu ve yüzölçümü nazik. 31 ilçemiz var. Bu araçlarımız 31 ilçemize hizmet edecek inşallah. Ego bu araçların kazasız, belasız Konya’mıza birçok yıllar bakım etmesi dilek ediyorum” ifadelerini kullandı.

Meram Belediye Reisi Mustafa Kavuş, “Şu anda arkamda gördüğümüz birbirinden iyicene araçların bütünü filhakika çokça bulunmaz. Bazen parayla de alınması baskı olan ayrımsız dönemde tahminî 300’e mümasil çevirici alındı ve hizmete başladı. Bizi bahtiyar fail tarafı bile bu araçların hepsi bizlere hizmet edecek. Ego Erek Başkanıma ve onun eşsiz çalışma arkadaşlarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şehrimize katkıları nazik. İlçelerimize katkıları nazik. Bu araçları kullanacak arkadaşlara dahi Cenabıhak kaza bela vermesin” dedi.

Selçuki Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Komutan Altay’ın göreve geldiği önce günden itibaren Konya’nın vizyonunu, değerini yükselten icraat yapmaya bitmeme ettiğini belirterek, “Burada Büyükşehir Şehremaneti Başkanımıza ve şahsında hep ekibine teşekkürname ediyorum. Hizmetleriniz daim olsun Başkanım. Allah razı olsun. Konya’mızda bu benzer belediyecilikler sayesinde, bu angajman ve beraberlik yardımıyla inşallah hem Türkiye’ye hem dünyaya benzer olacağız” diye niteleyerek konuştu. – KONYA

Share: