Komutan Besili: “Toplumsal bünye işletmeciliği itibarıyla bölgede tekiz”

Ordu’nu Ünye Şehremini Hüseyin Tavlı, Karadeniz Bölgesi’ndeki ilçeler ortada en haddinden fazla içtimai yapılış işleten şehremaneti olduklarını söyledi.

Ünye’üstelik toplumsal belediyecilik alanında ayar katacak projeler hayata geçiriliyor. Bu çerçevede Ünye Limanı karşısında 2 nüsha bina onarılarak, lokal mahsulat istihsal atölyesi ve aşevine dönüştürülüyor. Belediye Başkanı Hüseyin Gödeş, AK Tümen İl Başkanı Halit Tomakin, Ünye İlçe Başkanı Kenan Düz Argan ve beraberindekiler ile alay malay tesiste devam fail çalışmaları yerinde inceledi.

“Toplumsal tesis işletmeciliği bakımından Karadeniz’birlikte tekiz”

Burada açıklamalarda mevcut Belediye Başkanı Hüseyin Besili, “Karadeniz’da tez ediyorum, kaza belediyesi kendisine bildirme çokça sosyal bünye işleten belediyeyiz. Bu kasılma, toplumsal tesislerimizin ihtiyacını karşılayacak. Aynı zamanda ürettiğimiz yerel ürünlerimizi ve 4 bin 800 metrekare düzlük üzerine kurulacak aşevimizin ihtiyaçlarını karşılayacak iri aynı sevimsiz çekicilik depomuzu bile oluşturuyoruz. Anında yanında 500 metrekare mutfak ve bire bir zamanda bin 400 metrekare depo ve bakım alanı oluşturuyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, tesisin çok cepheli bakım için kullanılacağını belirterek, “Özellikle pandemi sürecinde gıdanın ne kadar mefret olduğunu bir el elan açık ayrımsız şekilde anlamış olduk. Biz da yerel ürünlerimizin değer bulmasını ve katma değer anlamında ocak ekonomilerine yardım sunmasını istedik. Özellikle ticari derece kazanamamış yöresel ürünlerimizin bu alanda bulmalarına yardım arz etmek hesabına mini aynı araştırı ve geliştirme çalışması ile yola çıktık. Bununla ilişik markamızı oluşturduk ve lokal nişane anlamında kokulu siyah üzüm suyu, fındıklı üzüntülü ezmemiz, hurmadan pekmez ve bölgenin ürünleri olan zehir çileğinden çilek reçeli, melocandan, elma sirkesine büyüklüğünde değişik ürünlerin üretilmesi noktasında anlaşılan bir mesafeye geldik. Bunların beceri anlamda depolanması ve sürdürülebilir halde işletilmesi için paketlenmesinden, temiz tıpkısı şekilde istihlak noktasına kadar burayı hazırlamaya çalıştık” ifadelerine meydan verdi.

“Lokanta 5 bin kişiye kemirmek çıkartabilecek”

Ramazan ayı itibariyle aşevinin de bakım vermeye başlayacağını tamlayan Başkan Yağlı, “Ünye’da cıvıl cıvıl buğulu, engelli ve bekâr küsurat vatandaşlarımızın ihtiyacı olan yemeği nail olmak namına aşevini hizmete açıyoruz. Tamamlandığında günde 5 bin kişiye aşındırmak çıkarılabilecek ayrımsız kapasiteye erişeceğiz. Ramazan aylarında ve özge aylarda ihtiyaç duyan hemşerilerimize bakım etme fırsatını bulmuş olacağız. İnşaatta vahim anlamda duruluk tekmil ettik. Aşevimizin Ramazan ayına yetişmesini sağlayacağız” diye konuştu. – CIVIL CIVIL

Share: