Komutan Çolakbayrakdar, Yemlihalıların gönlünü fethetti

Kocasinan Şehremini Ahmet Çolakbayrakdar, Yemliha Mahallesi’ni konuşma ederek, altyapı ve posta çalışmalarını inceledi. Türkiye’deki arz kaliteli çerezlik ayçekirdeği yetiştiren Yemlihalı kadınları tebrik fail Komutan Çolakbayrakdar, onlarla alay malay kişi elleriyle dayanmayan pişirdi. Kendisini çağırma fail vatandaşın evinde, kayran sofrasına misafir olan Başkan Çolakbayrakdar, köylerin kültürlerini birlikte korumaya çaba ettiklerine söyledi.

Yemliha Mahallesi’nde bitmeme fail altyapı ve kez çalışmalarını arama fail Başkan Çolakbayrakdar, kesim sakinlerinin okkalı ilgisiyle karşılaştı. Onlarla sohbet eden Başkan Çolakbayrakdar, seçkin mahallenin ihtiyacına göre hizmetler ürettiklerini belirterek, yapılan hizmetlerle Yemliha Mahallesi’ni birlikte elan de güzelleştireceklerini söyledi.

Kocasinan’a yapılacak rastgele ne varsa sunu iyisini yapmanın gayreti zarfında olduklarını anlatım fail Komutan Çolakbayrakdar, “Yamula Mahallemizde altyapı ve sefer çalışmaları bitmeme ediyor. Aşina olduğu amacıyla KAYSERİGAZ vasıtasıyla doğalgaz yapılmıştı. Ayrıksı altyapı kuruluşları de çalışmaları devam ettiriyor. Hele bu bölgedeki kanalizasyon, içmece suyu gibi altyapı çalışmaları bittiği ant asfalt ile belde aranjman çalışmalarına başlamış olacağız. Ömre Bedel olsun. İyi günlerde kullanılsın. Enfrastrüktür kuruluşların averaj 20-25 dönüş planladıkları çalışmaları tamamlayacağını söylüyorlar. Çalışmalar biter-bitmez, asfaltlama çalışmalarını başlatacağız. Bilcümle gayretimiz vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak ve huzurunu artırmaktır” ifadelerine saha verdi.

Kocasinan Belediyesi’nin hizmetlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Yemliha Muhtar Ömer Topal ve vatandaşlar ise seçme zaman yanlarında olan Başbuğ Çolakbayrakdar’a teşekkürname etti.

Türkiye’nin genişlik kaliteli çerezlik ayçekirdeği, Kayseri deyimiyle şemşameri kurutan Yemlihalı kadınlarla sohbet fail Başbuğ Çolakbayrakdar, “Ellerinize esenlik, çoğalan olsun inşallah” dedi. Arkası Sıra çerden çöpten yapan Yemlihalilarla bire bir araya gelen Başbuğ Çolakbayrakdar, özlük elleriyle dayanmayan pişirdi. Kendisini çağırma eden vatandaşın evinde, yer sofrasına mihman olan Başbuğ Çolakbayrakdar, köylerin kültürlerini da korumaya hız ettiklerine söyledi.

Kocasinan’ın her bir köşesinin kendine has özellik ve değerleriyle civar plana çıktığını hatırlatan Başbuğ Çolakbayrakdar, “Farklı mahallelerimiz ve köylerimiz birlikte olduğu gibi Yemliha Mahallemizdeki dirim şekli, alışkanlıkları ve bilinir değerleri korumaya çalışıyoruz” diye niteleyerek konuştu. – KAYSERİ

Share: