Komutan Sandıkçı: “İlçemiz gençlerin yol uğrağı noktası”

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, uluslararası öğrencileri ağırladı.

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) Samsun İl Temsilcisi Yamen Alzoubi ve üniversitede farklı bölümlerde eğitimlerine devam eden uluslararası öğrenciler, Canik Belediye Reisi İbrahim Sandıkçı’yı konuşma etti. Arsıulusal öğrencilerle kardeş kardeş fail, proje ve çalışmalarını dinleyen Komutan İbrahim Sandıkçı, “İlçemizde ülkemizin değişik şehirlerden ve dünyanın değişik ülkelerinden birçok öğrenci kardeşimizi mihman ediyoruz. Öğrencilerimizin talep ve önerilerini dinliyor, proje ve çalışmalarını yakından izlem ediyoruz” dedi.

“Gençler iştiyak elçisi kendisine ülkelerine dönüyor”

Uluslararası öğrencilerin birer istek elçisi yerine ülkelerine döndüklerini belirten Komutan İbrahim Sandıkçı, “İlçemizde ülkemizin farklı şehirlerden ve dünyanın ayrımlı ülkelerinden bir nice mektepli kardeşimizi mihman ediyoruz. Yurtdışından ülkemize mevrut misafir mektepli kardeşlerimiz, ülkemizin insanıyla, kültürüyle, eğitimiyle herhangi bir alanıyla hemhal olup birer rağbet elçisi olarak ülkelerine dönüyor. Öğrencilerimizin murat ve önerilerini dinliyor, proje ve çalışmalarını yakından izleme ediyoruz. Kendilerine maddesel manevi gelişigüzel çeşit desteği sağlıyoruz. İlçemizde tevakkuf fail üniversitede öğrencilerimizin faaliyet, su ve doğal gaz faturalarına bindi veriyoruz. Kendileriyle kampüste benzeri araya geliyor, Istem Sofrası İkram Aracımızla çorba ikramında bulunuyoruz. Hele ilçemiz, dirim alanları ve tabii güzellikleriyle gençlerimizin uğrak noktası. Kalbimiz gençlerle gelişigüzel atıyor. Darülfünun öğrencilerimize verdiğimiz destekler artarak bitmeme edecek” diye konuştu.

“Kapımız gençlerimize sonuna kadar boş”

Gençlerin fikirlerine ehemmiyet verdiklerini dile getiren Başkan Sandıkçı, “Gençlerimizin düşünüm ve düşüncelerine iri önem veriyoruz. Gençlerimizin yapmış olduğu çalışmaları onlarla gelişigüzel biricik tek inceliyoruz. Sıradan gençlerimizin yapmış olduğu çalışmaları çekmek, fikirlerini dinlemek bizleri çokça mutlu ediyor. Gençlerimiz fikirlerini, düşüncelerini, yapmış oldukları çalışmaları bizlerle paylaşabilir. Kapımız canan gençlerimize sonuna kadar kategorik” şeklinde konuştu. – SAMSUN

Share: