Konya iktisat haberleri: Amaç Gödene Evleri’nde ad çekme heyecanı

Konya’nın tarz Erek İlçe Belediyesinin başlattığı ‘Balaban Hane Hamlesi’nin 9. halkası olan Erek Gödene Evleri Konut Çatı Kooperatifi’nde ad çekme heyecanı yaşandı.

Murat Belediyesi öncülüğünde hayata geçirilen Amaç Gödene Evleri Hane Yapı Kooperatifi’nde kuralar çekildi. Kura sonucunda Gödene Evleri’nden aile sahibi olmaya hak kazanan 176 insanoğlu ve yedekler belirlendi.

“Ayrımsız yandan asıl atarken başka yandan biten dairelerin teslimini gerçekleştirdik”

Uğur tarihinin genişlik açık, genişlik nazik ve sunma ayrıntılı soluklu inkılap hareketi olan Nazik Konut Hamlesinin, şişman iş ve gayretlerle 4. yılını doldurduğunu hatırlatan Gaye Belediye Reisi Mustafa Kavuş, ad çekme çekimleri öncesinde yaptığı açıklamada, “Bu müddet zarfında kentsel dönüşümde baş döndürücü tıpkı süreci bütün birlikte yaşadık. Bir taraftan benzeri kooperatifin temelini attık, sair taraftan yeni kooperatifin ön başvurularını aldık. Aynı yandan eskimemiş tıpkısı kooperatifin hazırlıklarını yaparken, diğer yandan biten yerlerin teslimini gerçekleştirdik. Bu süreçte inşasına başlanılan 7.252 göz, oluşturulan tahminî 550 bin metrekare toplumsal ve yeşil düzlük ve doğrulama edilen 806 ofis sayısı, bu sürece bozukluk Büyük Basamak Hamlesi adını verdiğimizi da net tıpkı şekilde ortaya koyuyor. Bu sayıların yakalanmasında bildirme büyük behre, birlik Maksat’ındır. Bunu bütün alay malay başardık. Eski yıllarda, Aymanas, Aksinne, Uluırmak, Turgut Reis Bey, Fahrünnisa evleriyle belediyemiz öncülüğünde başlayan şişman transformasyon 2022 yılında dahi Piri Başbuğ, Oruç Başkan Evleri ve Bizim Erek Köyü Zehir Evleriyle devam etti. 2022 yılında bile perdeyi Kasıt Gödene Evleri Basamak Yapı Kooperatifi ile kapatıyoruz” diye niteleyerek konuştu.

“Kuralar, şehrimize, meramımıza ve hak sahiplerine tatlıca olsun”

Gödene Evleri’nin referans şartlarında kısıtlamalar getirilmesine karşın vatandaşlardan okkalı ilişki gördüğünü ve 2 bin 108 kişinin dolay başvuruda bulunduğunu belirten Başkan Kavuş, “Aynı seferberlik ruhuyla yürüttüğümüz bu hamlenin 9. Ayağı olan Gödene Ev Çatı Kooperatifi’nin kura çekimleri çıkan, çıkmayan cümle için hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Burada 176 daire için üyelikler belirleniyor. Değişik daireler ise yer sahipleri amacıyla ayrıldı. Gaye’a ve Meramlılara hususi olarak hayata güzeşte Gödene Evleri’nde dahi, ayrımsız diğerlerinde olduğu kadar takkadak dört duvardan ibaret evler üretilmeyecek, huzurla yaşanılacak yuvalar, sosyal alanlarıyla bölgede yıpranmamış tıpkısı yaşam alanı gelecek. Tığ, Hedef Belediyesi namına vakit kaybetmeden kentsel transformasyon çalışmalarında değil gelişigüzel alanda, şerait müsaade verdiği müddetçe, Murat’a yıpranmamış yatırımlar kazandırmaya, Meramlı’nın hayatına dokunmaya, Meram’ın değişimine ve dönüşümüne yardım sunmaya bitmeme edeceğiz. Garaz Gödene Evleri Bölük Yapı Kooperatifi ilçemize, şehrimize ve sahiplerine okşayıcı olsun” şeklinde düşünüm belirtti.

Komutan Kavuş’un yaptığı açıklamanın peşi sıra ad çekme çekimine geçildi. – KONYA

Share: