Köydeki çocuğun ayak topu sahası talebi, milletvekilinin girişimiyle hesabına getirildi

Kırıkkale’nin Karakeçili ilçesine mecbur Akkoşan köyünde tıpkı çocuğun futbol sahası talebini ilettiği DOĞRU Tümen Kırıkkale Mebus Ramazan Duygusal’ın girişimleriyle köye futbol sahası yapıldı.

SELIM Parti Kırıkkale İl Başkanı Mustafa Kaplan ile 24 Ağustos’ta Akkoşan köyünü görüşme ettiği tam 12 yaşındaki Mehmet Ulvi Yüksel’in ayak topu sahaları olmadığını ilettiği Can, Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Hamza Tarih’i arayarak, konuyla ilgilenmesini istedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ekipleri, 20 günde köyde belirlenen bire bir alana kermen direkleri ve köşe bayraklarının dahi olduğu yerey düz kurdu.

Milletvekili Fert, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Çaykara, Gençlik ve Spor İl Müdürü Gündüz ve beraberindekilerle köye giderek, çocuklara tişört ve futbol ıcığı cıcığı ihsan etti.

Fert, Kaynak, Tarih ve başka görevliler, henüz bilahare sahada çocuklarla futbol oynadı.

Mebus Can, maçın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, sporu heveslendirme eden bire bir hükümet olduklarını ve sporla ilgilendiren gösterişli yatırımlar yapıldığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üstelik sporun ve futbolun içerisinden gelen aynı lider olduğuna dikkati çeken Fert, şöyle konuştu:

“24 Ağustos’ta Akkoşan köyü ziyaretinde Mehmet Uca kardeşimizle tanıştık. Mehmet Büyük, ‘Başkan, bizim sahaya ihtiyacımız var, tümden oynayamıyoruz, topumuz ve formamız yok’ dedi. Biz dahi kendisini kırmadık ve araziyi durumunda gördük. Sonra Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Hamza Ruz’i aradık. Namına teşekkürname ediyorum. Acilen burayı ayarladı ve sahayı düzenledi. Yeterli mi, değil amma bildirme azından gailesiz kardeşlerimizin heyecanına ortak olduk. Beklentilerini karşıladık. Şayet çocuk kapasitesi artarsa inşallah henüz değişik şeyler düşünebiliriz. Koca olan çocukların taleplerini idraksiz çevirmemek. Yeter ki torunlar bahtiyar olsun. Onlar bizim geleceğimiz.”

Mehmet Yüksek Yüksel dahi “Milletvekilimize çok teşekkür ediyoruz. İsteğimizi adına getirdi. Köyümüze vadi yapılmasını çokça istemiştik. Iyi olsun kendisi de isteğimizi hesabına getirdi. Bugün milletvekilimizle birlikte güzel bire bir karşılaşma yaptık.” dedi.Share: