KTO’da ‘E-Ticaret ve E-İhracat Konferansı’ düzenlendi

Kayseri Ticaret Odası marifetiyle ‘E-Tecim ve E- İhracat Konferansı’ düzenlendi. Konferansta konuşan Kayseri Tecim Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, “Dünyanın sunu kıymetli aksiyon arazisi olan internet avuçlarımızın içerisinde” dedi.

KTO Konferans Salonu’nda düzenlenen programa KTO Umumi Heyet Başkanı Ömer Gülsoy, Hür Sanayici ve İş Adamları Derneği Kayseri Şube Başkanı Ferhat Akmermer, umumi heyet üyeleri ve iş insanları katıldı.

Dijital dünyada şirketlerin nerede konumlanacaklarını iyi bilmesi gerektiğini söyleyen KTO Umumi Heyet Başkanı Ömer Gülsoy, “Imdi gelişen ve dönüşen tıpkısı dünyada yaşıyoruz hem da çokça hızlı. Bu değiş ve dönüşüme kadem uyduramazsak, bizler hareket dünyasının temsilcileri olarak rekabet dünyasında istediğimiz pazardan payımızı alamayız ve yok olmaya dahi mahkumuz. O yüzden bu dünyanın içerisinde birlikte şirketlerimizin gelişim yapabilme kabiliyetlerini ve nerede konumlanabileceklerini ferah hesaplamamız lazım. KTO olarak tığ 2018 yılında göreve geldiğimizde geçmiş günden bu güne büyüklüğünde üstelik e-ticaret üstüne onlarca program yaptık. İlk dönem geldiğimizde biz 3 öz söylemiştik. Dijitalleşmenin çok eke olduğunu ve dijitalleşmenin, hareket insanlarımızın, kobilerimizin muhakkak dijital platformda olması gerektiğinden bahsetmiştik. Muhakkak kurumsallaşmalı ve markalaşmalı ve bu sayısal dünyaya de kurumsallaşma ve markalaşma ile pastadan payını alacağından bahsettik. Bu değişimlerin içerisinde takiben derhâl pandemi geldi ve e-tecim pandemi ile gelişigüzel anılsa de ego bilcümle şunu söylüyorum, pandemi e-ticaretin şahika yaptığı bölüm kendisine tarihe nokta düşecek” dedi.

Gülsoy, temas şeye genel ağ üzerinden ulaşılabildiğini ve internetin dünyanın arz kıymetli arazisi olduğunu söyleyerek, “Gelişen, mütebeddil ve çokça çabuk dönüşen ayrımsız dünyanın bile nereye gideceğini çıktı tahmin etmek da pres oldu. O yüzden de bebek ayak kirletmek diyoruz. Gelişigüzel şeyin internet olduğu benzeri dünyada yaşıyoruz. İnternet bundan sonra hayatımızda, evimizde ve yeryüzü basitinden avucumuzun içerisinde. Dünyanın üstelik yer kıymetli arazisi de bizim avucumuzun içerisinde. Temas şeye buradan ulaşabiliyoruz. Onun amacıyla e-ticarette demin baktığımızda 5G’yi konuşuyoruz, robotları konuşuyoruz. Bu yüzden bundan sonra bizim bu çağa ayak uydurmamız geçişsiz. O yüzden şirketlerimizin, iş yerlerimizin birlikte bu değişen dünyada yerlerini alması gerektiğini ve zahir konumlanmaları gerektiğini da iyi hesaplaması geçişsiz. Artık hep dünyayı dahi alıcı olarak görmemiz lazım. Bu yüzden bakir pazarlar bulabilme ihtimali çok faziletli. Zaman verilecek panelde katılımcılarımızın en son düzeyde faydalanmalarını iştiyak ediyoruz. KTO namına gelişim dünyasının önünü fayrap etmek ve rakiplik dünyasında katılımcıların yerini alabilmesi üzere bu cins konferansları düzenliyoruz. İnşallah güzelce bir konferans tamam” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların peşi sıra katılımcılara e-tecim ve e-ihracat konusunda açık oturum yapıldı. – KAYSERİ

Share: