KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİ YARIŞTI

Burdur’da İl Müftülüğü bünyesinde açılan yaz Kur’an kurslarında terbiye gören öğrenciler arasında dini bilgiler yarışması yapıldı.

Burdur İl Müftülüğü Deneyimsizlik Koordinatörlüğü marifetiyle düzenlenen dini bilgiler yarışması Soylu Fazıl Kısakürek Konuşma Salonu’nda yapıldı. Yarışmaya İl Müftüsü Enver Türkmen, Müftü Yardımcısı Fatıma Ekiz, Milli Yetişek Idarehane Müdürü İsmail Akıllıca Polat ile yaz Kur’an kurslarına katılan öğrenciler ve aileleri katıldı.

Yarışma sonucunda Gestalt Özeren Kur’an kursu öğrencisi Esma Karı Ay birinci, Burkent Camii öğrencisi Verimli Kayı ikinci, Şehir Camii öğrencisi Nurullah Tuna ise üçüncü oldu. Yarışmada bir numara olan öğrenciye velespit, ikinciye tablet elektronik beyin ve üçüncüye uslu saat dürü edildi. Ayrıca yarışmaya katılan öğrencilere mal ödülü dahi verildi. İl Müftüsü Enver Türkmen, yaz kurslarına bu sene tahminî 4 bin öğrencinin katıldığını belirtti. Türkmen, İlk nöbet bu yıl yatılı yaz Kur’an kursu yaptık, kızlar ve rical üzere. İnşallah seneye elan iyicene hizmetler yapacağız sizlerle beraber. Bu sene camilerimiz çocuklarla şenlendi. Camide yavru sesi vatanımızın neşesi oldu dedi.Share: