Kütahya haberi! Icra Vekili Aristokrat, Kütahya’da SELIM Fırka Genişletilmiş İl Müşavere Meclisi Toplantısı’nda konuştu: (1)

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Terörle mücadelede Türkiye, önceki dönemlerinde çokça balaban teessürat çekti, çok şişman dertler çekti ama Tayyip Erdoğan liderliğiyle Tayyip Erdoğan gücüyle Tayyip Erdoğan’ın esbak dönemde yaşanan tecrübesinin ortaya koyduğu tatlılıkla alay malay bu kadrolarla terörle mücadelede alışılmadık ayrımsız konsepti ortaya koydu. Hemen terörle uğraş değil aynı zamanda teröristle mücadeleyi bile ortaya koydu.” dedi.

Aristokrat, Kütahya Dumlupınar Spor Salonu’nda gerçekleştirilen YANLIŞSIZ Öğür Genişletilmiş İl Müşavere Meclisi Toplantısı’nda, Türkiye’nin ince zamandır süren terörle mücadelesinde şişman bedeller ödediğini söyledi.

Bu konuda şişman tecrübeler ortaya koyduklarını belirten Soylu, şöyle devam etti:

“Türkiye çarkıt Türkiye değil. Tamam, eğer Türkiye bugünkü noktasında olmasaydı Hakkari’nin derhâl ötesindeki, temel ötesindeki noktaya yıldırı koridoru, aynı yıldırı devleti oluşturacaklardı. Terörle mücadelede Türkiye, geçmiş dönemlerinde çokça balaban teessürat çekti, çok iri dertler çekti ama Tayyip Erdoğan liderliğiyle Tayyip Erdoğan gücüyle Tayyip Erdoğan’ın eski dönemde yaşanan tecrübesinin ortaya koyduğu tatlılıkla birlikte bu kadrolarla terörle mücadelede şok aynı konsepti ortaya koydu. Vakit Kaybetmeden terörle savaşım değil bire bir zamanda teröristle mücadeleyi de ortaya koydu. Eğer Türkiye bugünkü gücünde olmasaydı hangi Afrin’e bizi sokarlardı ne Zeytin Dalı Harekatı’nı ne Hazar Pınarı Harekatı’nı hangi Fırat Kalkanı Harekatı’nı ne birlikte bugünkü El Kilit ve özge operasyonları ne Türkiye’nin içerisindeki Muazzez operasyonlarını bize yaptırabilme kabiliyetini önümüze koyarlardı. Amma Türkiye bozuk Türkiye değil. Çünkü 21’inci asrın esasen itibaren ortaya koyduğumuz tıpkısı buyuru var: Tamam hür aynı Türkiye. Balaban Türkiye, dinç Türkiye, özlük göbeğini öz kesebilecek kabiliyetli olan aynı Türkiye.”

“Terör örgütüne punt bırakmadılar, sömürme alanı bırakmadılar”

Zaman Topluluk İttifakı’yla tıpkı iradeye, bir noktaya gittiklerini vurgulayan Aristokrat, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Maşrık ve Güneydoğu’nun makus talihini senelerce yenmek isteyen geçmiş dönemdeki siyasetçilerimize okazyon vermeyenlere temerrüt aynı şekilde ne yaparlarsa yapsınlar, hangi iftiraları atarlarsa atsınlar bu kadrolar Doğu ve Güneydoğu’nun makus talihini dahi yendiler. Terör örgütüne vesile bırakmadılar, sömürme alanı bırakmadılar. ‘Kalkınmıyor, gelişmiyor. Buraları düşünülerek yapmıyorlar. Defa bulunmayan. Hava Meydanı namevcut. Sayrılarevi bulunmayan. Avrat merkezi namevcut. Spor sahası bulunmayan. Bölünmüş yollar namevcut. Otobanlar yok. Üniversiteler bulunmayan.’ dedirtmedi. Bu grup Türkiye’nin adım adım, santimetrekare santimetrekare gelişigüzel yerini kalkındırıyor. Yıldırı örgütlerine, Türkiye’yi dışarıdan iskandil etmek talip tek kimseye vesile vermediler. Çünkü doğru buydu, birlikti, beraberlikti, kardeşlikti. Biz Müslüman’ız. Biz birbirimizin kardeşiyiz. Bütün müminler, bilcümle inananlar kardeştir. Biz bundan ayrılamayız. Tığ bundan ayrılırsak ayrıksı çeşit felaketlerle yüz yüze geliriz. Biz bunu hikâyelemek zorundayız. İyilikleri izah etmek, kötülüklerden sakındırmak zorundayız. Biz hoppadak Türkiye’ye fent yüklemek amacıyla ayrımsız balaban mücadeleyi ortaya koymuyoruz. Allah’ın emridir, büyüklerimizin bize emridir, sorumluluğudur. Biz Türkiye’yi zenginleştirmekle kalkındırdıktan sonraları Allah yıldız edecek, dünyaya konsept vereceğiz.”

“Ülkenin dağlarında ayrımsız biricik yıldırıcı kalmayacak”

Nazır Soylu, Ermiş Abluka operasyonlarına ismini veren Ermiş Bülbül’ün, Kurnaz Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in, onlarca şehidin bulunduğunu dile getirdi.

Terörle mücadeledeki kararlılıklarına meni eden Soylu, şunları anlattı:

“Korkutuyorlardı. Karadeniz’da varız, Amanos’ta varız, Erzurum’de varız, Bingöl’üstelik varız, Elazığ’da varız. Seçme yerde varız. Binlerce teröristle Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne kayran okuyorlardı. Büyümemizi, güçlenmemizi ve hep medeniyetimizi dünyaya nakşetmemizi engellemek istiyor, hepimizi ayaklarımızın ucuna baktırmak istiyor, geleceğe bakmamıza cevaz etmiyorlar. Deminden size söylüyorum. Evet Karadeniz’da onlar teröristlerini oraya koyup ürkütmeye, korkutmaya ve Türkiye’yi bire bir şeye atıf etmeye çalışıyorlardı. Karadeniz arı sili, Allah’ın izniyle bir yegâne terörist yok. Tendürek Dağı tertemiz. Kars Çömçe-Madur arı sili. Amanoslar arı sili. Erzurum arı sili. Bingöl tertemiz. Erzincan tertemiz. Allah felek edecek, 29 Ekim 2023’te bir kardeşiniz olarak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin İçişleri Bakanı olarak, Tayyip Erdoğan’ın sefer arkadaşı yerine söylüyorum, Allah bize felek edecek. Cumhuriyet’in ikinci asrına giderken Şırnak arı sili olacak. Gabar tertemiz olacak. Cudi tertemiz olacak. Ülkenin dağlarında bir yegâne yıldırıcı kalmayacak.”

“Bu budun, Kılıçdaroğlu’na 3 koyun dahi teyit etmez”

Aristokrat, Türkiye’dahi akıbet 20 yıldaki gelişmelere değinerek, şöyle bitmeme etti:

“Bugünkü yapıldığı kabil şayet imkanınız varsa, eğer iyi yönetiyorsanız, şayet Tayyip Erdoğan kabilinden faal aynı lidere sahipseniz yapabilirsiniz. Site hastaneleri yapabilirsiniz. Avrasya tünelleri yapabilirsiniz. Marmaraylar yapabilirsiniz. 57 havalimanı yapabilirsiniz. Dünyanın yer nazik havalimanlarını yapabilirsiniz. Gerçi Avrupa yapamıyor birlikte. Bunlara 3 büyükşehir belediyesi emanet edildi. Yararsız yapamıyorlar. Bunlara 3 kucak verseniz güdemezler, kaybederler. Elhak Kılıçdaroğlu’nu söylemiyorum. Bu millet, Kılıçdaroğlu’na 3 kucak de doğrulama etmez, onu da yapamaz. Bu ülkede Çanakkale Köprüsü’nü yapabilirsiniz. Osmangazi Köprüsü’nü yapabilirsiniz. Bu kadrolar başka bire bir işi gerçekleştirdi. O bile şu; Türkiye’da büyük benzeri idrak devrimi yaptık. Bu ülkede insanlar kendini rapor edemiyorlardı. Lütfen zihninizi bundan 10, 15, 20 yıl önceye getirin hep bu arada. Bu ülkede insanlar ‘Ben dindarım.’ diyemiyorlar. 28 Şubat’tan bilahare neredeyse herkesin üzerine ayrımsız anormal gömleği giydirmişlerdi. Herkesi ürkütmüşler ve korkutmuşlardı. Biz bu milleti neden seviyoruz biliyor musunuz? Biz bu milletin parçası olmaktan münasebet değer duyuyoruz biliyor musunuz? 27 Mayıs’ı dünyayla beraber yaptırmayı sağlayanlara alın 15 Temmuz’da milletin adamına topluluk çıktıkları amacıyla demokrasiye topluluk çıkacağız. İkinci asrın böyle benzeri cinayetle buluşmasına cevaz etmediler. Cenabıhak bu milletten razı olsun. Tanrı iradeyi ortaya koyan, Cumhurbaşkanımızdan razı olsun.”

(Sürecek)

Share: