Mânialı bisikletçi sahilde Dünya Kupasına hazırlanıyor

Sakat bisikletçi sahilde Dünya Kupasına hazırlanıyor

Trafik kazasında sol kolunu ve sıhhatli gözünü kaybeden Umut Çoluk Çocuk, milli formayla bin lira bisikletiyle 100 bin liralık bisikletlerle yarışacak

Rüya Gençerler, ilk defa milli formayla yarışlara çıkacağını ve çokça coşkulu olduğunu belirtti

MERSİN – Mersin’in Silifke ilçesinde 36 sene önceki geçirdiği gidiş geliş kazasında sol kolunu ve sağ gözünü kaybeden Düş Gençler, kariyerinde ilk kez milli formayı giyeceği Antalya’daki Paratriatlon Dünya Kupası müsabakalarında madalya bürümek üzere çalışmalarını sürdürüyor. Maddi imkansızlıklar zımnında yıllar ilk yarışmalar için aldığı bin lira bisikleti ile 100 bin teklik bisikletler ile yarışacak.

Silifke ilçesinde 1986’de geçirdiği kaymakamlık sonrası sol kolunu ve esen gözünü kaybeden 43 yaşındaki Umut, yaşına rağmen bu sezon katıldığı organizasyonlardaki başarısıyla dikkati çekti.

Türkiye Triatlon Federasyonu aracılığıyla Isparta’de 14-15 Ağustos’ta düzenlenen Eğirdir Oral-B Triatlon Final Yarışları’nda PTS5 kategorisinde Türkiye şampiyonu olan Düş, milli takıma davet edildi.

Antalya’nın Alanya ilçesinde, gerçekleştirilecek Avrupa Triatlon Kupası ve Paratriatlon Acun Kupası müsabakalarında milli formayı giyme heyecanı yaşayacak triatlet, organizasyonda madalya kazanmaya odaklandı. Maddi imkansızlıklar zımnında yıllar ilk yarışmalar üzere aldığı bin lira bisikleti ile 100 bin lira bisikletler ile yarışacak.

İkamet ettiği Taşucu’nda yarışmaya hazırlanan Umut Çoluk Çocuk’i sahilde gören vatandaşlar alkış tutup moral verdi.

Hilmi Mutfakçı, Düş’un gayretlerinin herkese benzer olması gerektiğini, kendisi ile gurur duyduklarını belirtti.

Bu sezon yarıştığı müsabakalarda balaban dereceler elde ettiğini tamlayan Düş, “Mersin’deki Avrupa Triatlon Kupası çerçevesindeki yaş grupları yarışlarında ikinci oldum. Ağızcıl B Balıkesir Sahn Triatlonu’nda ikincilik elde ettim. Akıbet adına Isparta’daki yarışlarda bile PTS5 kategorisinde Türkiye birincisi oldum. Bu vesileyle milli takıma seçildim” diyerek konuştu.

Umut Gençerler, ilk kez milli formayla yarışlara çıkacağını ve haddinden fazla ateşin olduğunu belirtti.

Maddesel imkansızlıklar zımnında önceki yıllarda aldığı bin liralık bisikletle 100 bin teklik bisikletlere cebin yarışacağını belirten Gençler, “Paratriatlon Acun Kupası yarışında ülkemi oyun ederek önceki 3’e girmeyi hedefliyorum. Mersin’dahi kestirmece 250 bin civarında engelli olduğunu biliyoruz amma spora mukavemetli bandaj bulunmayan. O yüzden dahi bazı sakat arkadaşlara örnek olmak istiyorum” dedi.

Share: