Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKi Saruhanlı’da değişimi başlattı

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Saruhanlı ilçe merkezinde Atatürk, Hükümet, Namık Eksiksizlik ve Talat Gösterişli Caddelerinde yapılacak saygınlık cadde düzenlemeleri öncesinde MASKİ Umumi Müdürlüğü aracılığıyla 23,5 milyon TL envestisman bedeliyle enfrastrüktür çalışmalarına başlandı.

Manisa Akarsu ve Lağım Döşemi İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Manisa’nın 17 ilçesinde elan mıhlı ve kaliteli içme suyu icat etmek üzere yürüttüğü çalışmalara layenkati bitmeme ediyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde, Saruhanlı’nın çehresini değiştirecek olan prestij cadde düzenlemelerinde, enfrastrüktür çalışmalarına başlandı. Çalışmalarda Atatürk, Hükümet, Namık Eksiksizlik ve Talat Vakur Caddelerinde baran suyu ve içmece suyu hattı mefruşat çalışmaları sakır sakır sürüyor. 4,5 kilometre baran suyu ve 5 bin 100 metre içmece suyu hattı döşeme çalışmalarının tamamlanmasının ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi eliyle saygınlık ana yol düzenlemelerine başlanacak. Saruhanlı merkezde altyapı ve üstyapı çalışmalarını havi hep 58 milyon 500 bin TL’lik yatırımla bambaşka tıpkısı görünüme kavuşacak.

“Saruhanlı’nın çehresi değişecek”

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Umumi Müdürlüğü eliyle yapılan yatırımlar ile Manisa’nın çehresini değiştirecek birçok oylumlu projeye imza attıklarını anlatım eden MASKİ Umum Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, “MASKİ Umumi Müdürlüğü olarak prestij ana yol düzenlemelerinde Saruhanlı ilçemizde başlattığımız altyapı çalışmalarımız birlik hızıyla sürüyor. Atatürk, Hükümet, Namık Eksiksizlik ve Talat Ciddi caddelerinde devam eden çalışmalarda 4,5 kilometre yağmur suyu ve 5 bin 100 metre içmece suyu hattı döşeyeceğiz. Enfrastrüktür yatırımlarımızın bedeli ise 23,5 milyon TL. Ekiplerimizin özverili çalışmaları ile Saruhanlılı hemşerilerimize haddinden fazla gelişmemiş sürede dosdoğru aynı enfrastrüktür sunmuş olacağız. Arkası Sıra Büyükşehir Belediyemiz marifetiyle prestij cadde düzenlemesi yapılacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün önderliğinde Manisa’nın çehresini değiştirecek mehabetli çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz” dedi. – MANİSA

Share: