Manisa’da düğünde uğraş imdi: 2’si korkulu 11 yanık

Manisa’nın Kula ilçesinde taş, sürgü ve stoper aletlerin kullanıldığı düğünde çıkan kavgada 2’si ağırbaşlı 11 dirilik yaralandı. Olayla ilgisi kâin 10 dirilik güven güçlerince yakalandı.

Olay, saat 22.30 sıralarında Kula ilçesine sadık Seyitali Mahallesi Gargar Tabur Evleri’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak mahallede düğün merasimi yapıldığı sırada daha adsız tıpkısı nedenle tartışma daha çok. Gücük sürede büyüyen tartışma kavgaya dönüştü. Taş, patak ve stoper aletlerin kullanıldığı cidal amacıyla görüngü adına çokça sayıda polis güçleri ve sağlık ekibi sevk edildi. Güvenlik güçleri fenomen yerini bodur sürede arama altına alınırken, türlü yerlerinden yaralanan 11 birey ambulanslar ve vatandaşlar özlük imkanları ile Kula Izzet Hastanesi’ne götürüldü. İlk müdahaleleri olay yerinde yapılan yaralılar F.G.(42), Ü.B.(14), E.B.(36), R.U.(18), M.E.G.(42), A.B.(38), T.Y.(19), F.B.(23), B.B.(18), C.E.(27) ve E.B.(37) Kula Heybet Hastanesi’nde otama altına makbuz. Yaralılardan R.U.(18) ve T.Y.(19) ile yavaş yaralı M.E.G.(42) ve A.B.(38) kasaba ilçelerdeki hastanelere irsal edildi.

Itimat güçleri, sayrılarevi bahçesinde toplanan tarafların baştan ayrımsız taşkınlık yapmaması için sayrılarevi bahçesinde geniş düzenlilik önlemi aldı.

Öte yandan olayla ilgilendiren olduğu tayin edilen 10 hayat birlikte, ifadeleri uyarlanmak amacıyla İlçe Güven Müdürlüğüne götürüldü. Karanlık 10 şahsın akıbetleri, emniyette tamamlanacak işlemlerin ardından galiba olacak.

Olayla ilgilendiren başlatılan anket çok cepheli olarak bitmeme ediyor. – MANİSA

Share: