Manisa’daki Üzüm Sergilerini Baran ve Mahmul Vurdu: “Borcumuz Harcımız Var. Adamlar Bizden Mülk Bekliyor Şu An. Seli, Üzümü Bilmez O Insan”

CHP Manisa Mebus Bekir Başevirgen, Manisa’nın Turgutlu ilçesine kapalı Çampınar köyünde, bora yağmur ve komple nedeniyle üzüm bağları ve üzüm sergileri uymazlık gören üreticileri görüşme etti. Bire Bir üzüm üreticisi, “Borcumuz harcımız var. Dünya büyüklüğünde kredi borçlarımız var. Basma borçlarımız, umar borçlarımızın hiçbiri ödenmedi henüz. Adamlar bizden dünyalık bekliyor şu an. Seli, üzümü bilmez o adam” dedi.

Bekir Başevirgen, Manisa’de etkin olan bora yağış ve doluda üzüm bağları ve üzüm sergileri zarar gören Çampınar köylüleriyle aynı araya geldi. Çampınarlı aynı üzüm üreticisi, üzüm kuruttukları serginin üzerini yağmur sırasında çulla örttüklerini ancak sergideki üzümleri kurtaramadıklarını söyledi.

Başka benzeri üzüm üreticisi, “Borcumuz harcımız var. Acun büyüklüğünde kredi borçlarımız var. Basma borçlarımız, ilaç borçlarımızın hiçbiri ödenmedi henüz. Adamlar bizden servet bekliyor şu dakika. Seli, üzümü bilmez o koca” diye niteleyerek konuştu.

Aynı üzüm üreticisi, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın 27 teklik namına açıkladığı kuru üzüm alıp fiyatı amacıyla de “Bizi doygunluk etmedi” dedi.

Bekir Başevirgen ise “27 TL aya fiyatı ifşa etmek yetmiyor, elhak Yer Mahsulleri Ofisi, TARİŞ, 27 TL’den almıyor” diye konuştu. Üzüm yetiştirici ise “Yer Mahsulleri Ofisi herkesten üzüm almayacak, Rençper Taşıt Sistemi’nde (ÇKS) olmayandan almayacak. Kaynak arazilerinde olanların bile ÇKS’si yok” dedi.

Başevirgen’in “Tüccar kaç liradan alıyor” sorusuna ise müstahsil, “Tüccar, ‘Ben 27 liraya almam’ dermiş” yanıtını verdi.Share: